nowy rok szkolny 2018/2019 jak od września będziecie weryfik

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 03 lip 2018, 16:25

Wiemy na dzień dzisiejszy, że w tym roku nie wejdzie usługa SIO w Sygnity (Emp@tia) odnośnie sprawdzania szkół ( dotyczy, szkół ponadgimnazjalnych tj: dod. dojazd, internat, rozpoczęcie roku ), co w takim przypadku będziecie robić. Wnioskując w zeszłym roku o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy oświadczali, że dziecko w roku 2018/2019 będzie kontynuować naukę w szkole ponadgimnazjalnej, czy to wystarczy?. Ja mam wątpliwości, czy możemy żądać zaświadczeń ze szkół?. Co zrobić w takim przypadku, musimy w jakiś sposób ich zweryfikować. Może są jakieś wytyczne.
Tosia49
Stażysta
Posty: 172
Od: 12 lut 2016, 13:14


Napisano: 04 lip 2018, 16:45

chyba będziemy wzywać strony choć nie ma ściśle podstawy prawnej w ustawie. Ktoś ma inne pomysły?
bern
Praktykant
Posty: 14
Od: 27 lip 2017, 14:56

Napisano: 04 lip 2018, 22:20

może się jeszcze wypowiecie co w tak przypadku należny zrobić. Może jednak żądać zaświadczeń?
Tosia49
Stażysta
Posty: 172
Od: 12 lut 2016, 13:14

Napisano: 05 lip 2018, 8:21

czy ma tu zastosowanie
art. 23 b ust. 5 : "W przypadku braku możliwości samodzielnego uzyskania przez organ właściwy lub wojewodę informacji
lub zaświadczeń, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 1a, 3 i 4 oraz w art. 23 ust. 8 pkt 1 lit. a, b, e, g, h oraz l, z przyczyn
nieleżących po stronie organu właściwego lub wojewody, organ właściwy lub wojewoda wzywają osobę, o której mowa w art. 23 ust. 1, do dołączenia tych informacji lub zaświadczeń" ?
bo art.23 ust. 8 lit j to: "informacje o uczęszczaniu dziecka lub osoby uczącej się do szkół i placówek oświatowych, o których mowa
w art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1927 i 1984 oraz z 2017 r. poz. 60, 777, 949 i 1428), okresie uczęszczania, typie lub rodzaju instytucji oraz
nazwie i adresie siedziby instytucji, do której dziecko lub osoba ucząca się uczęszcza"
bo przecież z drugiej strony mamy oświadczenie ,że dziecko będzie się uczyć w kolejnym roku szkolnym więc nie wiem czy to powinno nam wystarczyć
blanco2017
Referent
Posty: 211
Od: 07 mar 2017, 15:50

Napisano: 05 lip 2018, 9:19

Art. 23 ust. 4 pkt 3 lit. d - oświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły.

art. 23b ust. 5 nie wymienia literki j.

Par.7 rozporządzenia - oświadczenie

Dlaczego koniecznie chcecie to weryfikować teraz? Już w zeszłym roku były same oświadczenia, a teraz zaświadczeń chcecie żądać.

Będą usługi grupowe MEN-SIO, będziecie weryfikować...
Kto w świadczeniach pracuje, ten się w cyrku nie śmieje...
Zofia
Starszy referent
Posty: 780
Od: 19 lut 2015, 12:39

Napisano: 05 lip 2018, 18:05

dlatego, że nie można czegoś oświadczać na przyszłość. SKO by takiego nienależnie nie przepuściło, to wiem z doświadczenia.
bern
Praktykant
Posty: 14
Od: 27 lip 2017, 14:56

Napisano: 06 lip 2018, 7:06

Bzdura. Oświadczenie jest wystarczającym potwierdzeniem. Dodatkowa weryfikacja to jest nadgorliwość organu i przekroczenie uprawnień.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5922
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 06 lip 2018, 9:13

bern pisze:dlatego, że nie można czegoś oświadczać na przyszłość. SKO by takiego nienależnie nie przepuściło, to wiem z doświadczenia.


No ok, ale co to dla nas zmienia? Jakie przyniesie w lipcu zaświadczenie? Że dziecko będzie od września uczniem? Co za różnica?
Kto w świadczeniach pracuje, ten się w cyrku nie śmieje...
Zofia
Starszy referent
Posty: 780
Od: 19 lut 2015, 12:39

Napisano: 06 lip 2018, 9:51

To, że dziecko "będzie " uczniem nic nie da, ponieważ: ...DZIECKO JEST UCZNIEM.
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1271
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 06 lip 2018, 10:05

No i? Mówimy o zaświadczeniu wystawianym przez konkretną szkołę i o byciu uczniem danej szkoły, a nie o byciu uczniem w ogóle. I w konkretnym roku szkolnym. Ma to na przykład znaczenie przy zmianie szkoły podstawowej na średnią. U nas kiedyś ledwo chcieli wystawiać zaświadczenia, że od wrześnie będzie uczniem danej szkoły, bo dopóki nie rozpocznie roku szkolnego to nie wiadomo.
We wniosku mamy oświadczenie dotyczące bycia uczniem w roku szkolnym 2018/2019 w konkretnej szkole.
Jak ktoś nie wie, do jakiej szkoły będzie dziecko chodziło, to niech składa we wrześniu.
Kto w świadczeniach pracuje, ten się w cyrku nie śmieje...
Zofia
Starszy referent
Posty: 780
Od: 19 lut 2015, 12:39

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]