Decyzja o z wrocie z błędną kwotą.

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 04 lut 2019, 9:18

Została wystawiona decyzja orzekająca o zwrocie świadczeń rodzinnych za jakiś okres. Decyzja jest ostateczna. Dziś przygotowując potrącenie zauważyliśmy, że jest wpisana w orzekaniu błędna kwota. Jest ona zaniżona o jeden miesiąc w wysokości 248,00 zł. Jak to wyprostować ?? Od razu dodam strona nie będzie współpracować bo to dość duży zwrot.
Szarak
Podinspektor
Od: 22 mar 2017, 12:14

Napisano: 04 lut 2019, 15:38

wszczęcie postępowania i trzeba zmienić decyzję dotyczącą kwoty nienależnie pobranych świadczeń.
ops.oliwia
Stażysta
Od: 30 maja 2017, 11:44

Napisano: 04 lut 2019, 15:52

a to wszczęcie to niby w związku z czym ?:) co się zmieniło od momentu wydania tej decyzji co ma wpływ na wysokość ustalonych nienależnie pobranych świadczeń ?
Szarak - chyba jedynie unieważnienie przez sko wchodzi w grę
kb
Awatar użytkownika
VIP
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 04 lut 2019, 17:30

kb pisze:a to wszczęcie to niby w związku z czym ?:) co się zmieniło od momentu wydania tej decyzji co ma wpływ na wysokość ustalonych nienależnie pobranych świadczeń ?
Szarak - chyba jedynie unieważnienie przez sko wchodzi w grę

Według radcy nie ma podstaw.
Szarak
Podinspektor

Napisano: 04 lut 2019, 20:12

Wysłanie do stwierdzenia nieważności w związku z art. 156 pkt 2 Kpa
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 05 lut 2019, 9:09

proponuje następujące wyjścia:
1. błąd pisarski - jeżeli w uzasadnieniu jest dobry okres i dobra kwota;
2. decyzja o NP jeszcze jedne tylko na ten jeden miesiąc;
3. unieważnienie decyzji (nie mam przekonania);
4. art. Art. 154. § 1. Decyzja ostateczna, na mocy której żadna ze stron nie nabyła prawa, może być w każdym czasie uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony.
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 05 lut 2019, 10:18

Dziękuje za odzew wszystkim. Okres jest dobrze napisany i w orzeka i w uzasadnieniu, tylko jest błędna kwota zaniżona o 248.00 zł w orzeka. Nawet jak były w uzasadnieniu rozpisane kwoty i od kiedy liczy się odsetki to tam jest dobrze rozpisane ale orzekanie jest złe. Jak już pisałem strona nie będzie współpracować... A że jeszcze trafiło na ten "najlepszy typ petenta, z którym zawsze lubimy współpracować" to cud malina :) Cokolwiek nie zrobimy pójdzie odwołanie. Nad błędem pisarskim myślimy ale wydaje nam się, że będzie to z deka naciągane w szczególności jak się czyta orzeczenia WSA.
Szarak
Podinspektor

Napisano: 05 lut 2019, 10:22

tutaj nie ma żadnego naciągania. Błąd pisarski jak wymaluj
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]