Projekt ustawy pit dla młodych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 12 cze 2019, 9:13

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/1 ... 400223.pdf
Czy w związku z powyższym projektem osoba do 26 roku życia, jeżeli podejmie zatrudnienie, to będzie to traktowane jako uzysk? Czy będzie tak samo jak przy świadczeniu rodzicielskim?
sylwia58
Stażysta
Posty: 63
Od: 07 mar 2018, 15:27


Napisano: 12 cze 2019, 12:10

Art. 2 wprowadza takie dochody do kategorii dochodów niepodlegających opodatkowaniu. Niewątpliwie są zatem dochodem w rozumieniu ustawy. Niewątpliwie uzyskanie dochodu spowodowane podjęciem zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej pozostaje uzyskaniem dochodu w rozumieniu ustawy. Generalnie nie widzę problemu z uznaniem takiego dochodu za dochód uzyskany. Problem będzie natury dowodowej, bo danych ludzi do 26 r.ż. nie będziemy mieli zapewne w bazie US w emp@tii.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3042
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 12 cze 2019, 12:37

kronos79 pisze:Art. 2 wprowadza takie dochody do kategorii dochodów niepodlegających opodatkowaniu. Niewątpliwie są zatem dochodem w rozumieniu ustawy. Niewątpliwie uzyskanie dochodu spowodowane podjęciem zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej pozostaje uzyskaniem dochodu w rozumieniu ustawy. Generalnie nie widzę problemu z uznaniem takiego dochodu za dochód uzyskany. Problem będzie natury dowodowej, bo danych ludzi do 26 r.ż. nie będziemy mieli zapewne w bazie US w emp@tii.


Oj tam, przecież wnioskodawca zawsze oświadcza prawdę i tylko prawdę :)
Szarak
Starszy referent
Posty: 978
Od: 22 mar 2017, 12:14

Napisano: 12 cze 2019, 13:11

Szarak pisze:
kronos79 pisze:Art. 2 wprowadza takie dochody do kategorii dochodów niepodlegających opodatkowaniu. Niewątpliwie są zatem dochodem w rozumieniu ustawy. Niewątpliwie uzyskanie dochodu spowodowane podjęciem zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej pozostaje uzyskaniem dochodu w rozumieniu ustawy. Generalnie nie widzę problemu z uznaniem takiego dochodu za dochód uzyskany. Problem będzie natury dowodowej, bo danych ludzi do 26 r.ż. nie będziemy mieli zapewne w bazie US w emp@tii.


Oj tam, przecież wnioskodawca zawsze oświadcza prawdę i tylko prawdę :)

Zawsze! :shock:
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3042
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]