od października pewnie nam znowu dowalą...

Strona 3 z 4    [ Posty: 31 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 10 lip 2019, 9:36

dobra i co z tego?
Daj podstawę do odmowy wydania zaświadczenia.
I tak na koniec wskaż mi obowiązek trzymania przez Stronę decyzji.

W sądzie rozumiem, wg ciebie tez odmawia wydania ponownie kopii wyroku, bo Pani już otrzymała....
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 10 lip 2019, 9:49

Już wyżej pisałam....220 kpa...
Nie dyskutujemy o kopiach tylko zaświadczeniach.
Obowiązku przechowywania decyzji nikt nie ma.... ale chyba logiczne, że jak dostaję kasę to powinnam mieć na to dokument dla siebie , dla kontroli dat uprawnień i prawidłowości jej realizacji....do okazywania jej innych instytucjach....
Jak klient zgubi decyzję ... to robię kopie z akt ... i nie piszę żadnych zaświadczeń.
Myślisz kategoriami podopiecznych pomocy społecznej :D ....dostaje decyzje, przeczyta ile kasy...i do pieca. A potem latają ... z pytaniem "paniiii a kiedy wypłata?" , " a to dzisiaj nie ma dla mnie piniędzy?" ," po rente przyszłam a nie ma mnie na liście" a dlaczego? :D
~o~
Podinspektor
Od: 08 mar 2017, 13:24

Napisano: 10 lip 2019, 10:08

Do odmowy wydania zaświadczenia oprócz art.220- jeszcze 217 kpa....pozdrawiam- biorę się za robotę... Miłej pracy.
~o~
Podinspektor

Napisano: 10 lip 2019, 11:30

prosty przepis jak utrudnić komuś życie i sobie....
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 10 lip 2019, 12:01

Aleee ja sobie ułatwiam życie..... ty wiesz ile w 20-tysięcznym mieście miałabym zaświadczeń do napisania do stypendiów szkolnych, studenckich, dodatków mieszkaniowych (2 razy w roku)???? człowieku!!!!! --- kilkaset.
A kserowanie- trwa chwilę- i jest tego kilkadziesiąt w skali roku.
Oszczędzam też papier (mniej wyciętych drzew ) - do zaświadczenia musi być podanie (w sumie 2 kartki)----a tak- ksero -1 kartka

Odmowy--- w sumie jeszcze nie pisałam-- tylko tak informuję delikatnie :D , żeby nie wnerwić klienta bo dołoży roboty i jeszcze nie daj boże będzie chciał taka odmowę.. Robię kserówki dla świętego spokoju i po robocie.
~o~
Podinspektor

Napisano: 10 lip 2019, 14:17

wystawienie zaświadczenie to trzy kliknięcia w programie
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 10 lip 2019, 14:41

Aha... daj mojej szefowej takie zaświadczenie do podpisu.....
A nie prowadzisz rejestru podań i wydanych zaświadczeń, nie prowadzisz w nich spisu spraw?
~o~
Podinspektor

Napisano: 10 lip 2019, 15:05

sam podpisuje, rejestr prowadzi stażystka
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 11 lip 2019, 12:20

Łooo... to TY waaaażna figuuuuura jesteś, masz upoważnienie do wydawania i podpisywania zaświadczeń , masz osobista stażystkę :o ..... no, no ,no .... nie wiedziałam z KIM uderzyłam w dyskusję :D
~o~
Podinspektor

Napisano: 11 lip 2019, 13:18

tak na marginesie, do wydania kserówki decyzji też powinnaś mieć wniosek ze wskazaniem do czego ksero potrzebne, względnie pobrać od każdej rozpoczętej kartki opłatę skarbową, jeśli ksero potrzebne nie do celów socjalnych
ss
Referent
Od: 06 sty 2010, 9:43

PoprzedniaNastępna

Strona 3 z 4    [ Posty: 31 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]