Stypendium stażowe - czy są nienależnie pobrane

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 09 wrz 2019, 10:50

Przy nowym okresie zasiłkowym i rozpatrywaniu wniosków, wyszły "kwiatki". Kilka osób brało udział w projekcie, z którego każdy odbywał staż i otrzymywał stypendium dla bezrobotnych. Nie jest to staż z Urzędu Pracy.
Osoby te wyświetlają się na weryfikacji ZUS.

Proszę o podpowiedź jak robicie u was, w następującym przypadku:
Uzyskanie prawa w marcu 2019r, pierwsza wypłata stypendium w kwietniu 2019r., strona oświadczyła, że dochód za maj 2019r wyniósł 997,40 zł. Należałoby od czerwca zrobić nienależnie pobrane, ale czerwiec jest jednocześnie ostatnim miesiącem, w którym przysługuje prawo do stypendium dla bezrobotnych zgodnie z weryfikacją ZUS. Ostatnia wypłata stypendium dla bezrobotnych nastąpiła w lipcu 2019r.

Czy w tej sytuacji są świadczenia nienależnie pobrane? Jeżeli tak, to za czerwiec, czy również za lipiec, gdyż wtedy następuje ostatnia wypłata? Czy ma tu zastosowanie art. 24 ust. 6?
pwojciech24
Praktykant
Posty: 34
Od: 07 mar 2019, 19:41


Napisano: 10 wrz 2019, 7:58

[quote="pwojciech24"]Przy nowym okresie zasiłkowym i rozpatrywaniu wniosków, wyszły "kwiatki". Kilka osób brało udział w projekcie, z którego każdy odbywał staż i otrzymywał stypendium dla bezrobotnych. Nie jest to staż z Urzędu Pracy.
Osoby te wyświetlają się na weryfikacji ZUS.

Proszę o podpowiedź jak robicie u was, w następującym przypadku:
Uzyskanie prawa w marcu 2019r, pierwsza wypłata stypendium w kwietniu 2019r., strona oświadczyła, że dochód za maj 2019r wyniósł 997,40 zł. Należałoby od czerwca zrobić nienależnie pobrane, ale czerwiec jest jednocześnie ostatnim miesiącem, w którym przysługuje prawo do stypendium dla bezrobotnych zgodnie z weryfikacją ZUS. Ostatnia wypłata stypendium dla bezrobotnych nastąpiła w lipcu 2019r.

Czy w tej sytuacji są świadczenia nienależnie pobrane? Jeżeli tak, to za czerwiec, czy również za lipiec, gdyż wtedy następuje ostatnia wypłata? Czy ma tu zastosowanie art. 24 ust. 6?[/quote





Mam to samo. To jest stypendium unijne ( u mnie umowy trójstronne) nie dla bezrobotnych, tylko dla dorosłych - przyuczenie do zawodu. W przyszłym roku strona wpisze ten dochód na oświadczeniu o dochodzie nieopodatkowanym za 2019 rok. Nie robię z tego uzysku.
Arla
Referent
Posty: 251
Od: 08 lip 2014, 10:36

Napisano: 10 wrz 2019, 8:47

U mnie na ZUSie wyświetla się osoba pobierająca stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych
pwojciech24
Praktykant
Posty: 34
Od: 07 mar 2019, 19:41

Napisano: 11 wrz 2019, 11:06

pwojciech24 pisze:U mnie na ZUSie wyświetla się osoba pobierająca stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych


Tak, to jest to :)
Arla
Referent
Posty: 251
Od: 08 lip 2014, 10:36

Napisano: 12 wrz 2019, 8:58

Z reguły te stypendia zaczynają się i kończą w danym roku. Czy wówczas również wpisujemy je w dochód nieopodatkowany - jeżeli takowego już nie ma??? :?
m_opsik
Praktykant
Posty: 14
Od: 24 maja 2018, 12:02

Napisano: 12 wrz 2019, 15:08

m_opsik pisze:Z reguły te stypendia zaczynają się i kończą w danym roku. Czy wówczas również wpisujemy je w dochód nieopodatkowany - jeżeli takowego już nie ma??? :?

oczywiście, ostatni tiret na oświadczeniu :) :)
Arla
Referent
Posty: 251
Od: 08 lip 2014, 10:36


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]