Jak zacząć inwestować, kiedy nie ma się doświadczenia?

Strona 1 z 12    [ Posty: 116 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 23 lis 2017, 21:50

Cześć. Prowadzę własną firmę (catering dietetyczny), niedawno udało mi się spłacić kredyt i naszła mnie myśl, żeby tę kwotę, którą wydawałam na raty, jakoś inwestować. Nie znam się niestety na inwestowaniu, kiedyś miałam tylko konto oszczędnościowe, ale nie wiem czy to najlepsza forma inwestycji? Na pewno bezpieczna, ale zyski są raczej małe. Co polecicie na pierwszą inwestycję?
borba
Praktykant
Od: 09 lis 2017, 15:38

Napisano: 24 lis 2017, 9:17

Tu nikt nie ma doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Jesteśmy urzędnikami, pracujemy w instytucjach państwowych. Nie mamy własnych działalności gospodarczych. Powinnaś zmienić forum na takie, gdzie ludzie mają jakieś pojęcie o prowadzeniu działalności. A najlepiej na takie, gdzie ludzie mają aktywną działalność. Niestety to forum to kiepska grupa docelowa jeśli chodzi o tematykę własnej działalności gospodarczej.
Poza tym, płaca w urzędzie jest bardzo mizerna. Nie mamy wolnego kapitału, więc nie znamy się na inwestowaniu. Po prostu, nie mamy środków, które można by "jakoś inwestować".

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu innego forum :)
addm
Referent
Od: 12 sie 2016, 10:20

Napisano: 24 lis 2017, 14:27

Dobrze trafiłeś i zadałeś rozsądne pytanie.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 13:30 przez heiland, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunięto oczernianie innych użytkowników forum...
Dzidka
dzibar
Specjalista
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 24 lis 2017, 14:32

Miło, że mnie doceniłaś ale nie urosłem jeszcze do rangi admina... a tym bardziej nie czuję się bogiem. Pragnę zauważyć, że jestem tu zwykłym pionkiem, ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego.
addm
Referent

Napisano: 24 lis 2017, 14:58

jeżeli nie jesteś adminem to dlaczego wypowiadasz się w ich imieniu - mów w swoim - to, żze ty nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie to nie dowod, że inni nie potrafia, a zaniżanie poziomu intelektu zbiorowego tego forum to tylko dowod na to, że nie znasz ani jego zasobów ani jego potencjału i dlatego zwróciłam się do adminów, którzy stosują cenzurę i dostosowują Forum do swojego intelektu
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 24 lis 2017, 15:46

Nie będę ci tego tłumaczył. Nie ma sensu.
addm
Referent

Napisano: 26 lis 2017, 12:36

Wracając do pytania w temacie; odpowiem tak jak to kiedyś usłyszałam od Omara Sharifa - w jakimś z nim wywiadzie gdzie wspomniał o arabskiej mądrości.
"jeżeli planujesz na rok - siej ziarno
jeżeli planujesz na 10 lat - sadź drzewa
jeżeli panujesz na 100 lat - ucz ludzi."
W tym kontekście jakby ująć Twoje pytanie to należałoby rozważając koncepcję rozwoju Twojego biznesu ukierunkowanego na pomoc sobie i innym poprzez np. poprzez inwestycję w ludzi ( innymi slowy daj zarobić innym poprzez zatrudnienie np. pomocnikw do roznoszenia reklam i rozwożenia cateringu.
I Tobie i Twojej dzialalności z pewnością wyszłoby to na dobre:)

Można temat różnie rozpatrywać w zależności od twojego potencjału i apetytu na biznes w tej dziedzinie.
Powodzenia
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 03 gru 2017, 21:34

Moim zdaniem trzeba postawić na pomoc jakiegoś fachowca. Powstaje jednak pytanie, gdzie takiego fachowca znaleźć. Trudno mi coś więcej powiedzieć.
Kiedy człowiek ciągle mieszka sam, różne rzeczy zaczynają mu dokuczać.
Barbie
Awatar użytkownika
Praktykant
Od: 26 lis 2017, 14:30

Napisano: 03 mar 2018, 20:04

Ja zacząłbym inwestycje od nieruchomości. Nie ma tu jakiegoś ryzyka, a można dużo się nauczyć.
radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły
Sarcia232
Awatar użytkownika
Praktykant
Od: 24 lut 2018, 19:40

Napisano: 05 mar 2018, 8:59

W USA identycznie mówili, kupuj nieruchomości, nie stracisz, boom jest, domy nigdy nie potanieją.... A potem zostali z kredytem na większą kwota niż wartość domu, jak bańka prysła....
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Następna

Strona 1 z 12    [ Posty: 116 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]