świadczenie za życiem dla opiekuna prawnego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 mar 2018, 13:50

Witam. Czy należy się to świadczenie dla opiekuna prawnego ?, opiekun prawny ustanowiony został dla dziecka, które kończy w lipcu 5 lat? Powiedzieli Pani w PCPR, że powinna mieć wypłacone. Co wy na to?
ops-m
Praktykant
Posty: 27
Od: 19 maja 2014, 10:08


Napisano: 23 paź 2018, 14:45

Podbijam temat. Ktoś coś wie? Mam podobny przypadek. Dziecko też ma więcej niż rok. Przysługuje czy nie???
majus1236
Praktykant
Posty: 5
Od: 02 lis 2011, 15:49
Okuniew, Polska

Napisano: 14 sty 2019, 14:57

zgodnie z ustawą z dnia 4 listopada 2016 r.o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem":

art. 10 ust. 2: "Jednorazowe świadczenie przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka bez względu na dochód".

art. 10 ust. 4: "Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpoznania".
jollaa
Starszy referent
Posty: 535
Od: 27 mar 2017, 12:36


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]