Dopłata mieszkańca do odpłatności za DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 12 cze 2018, 16:18

Witajcie.

Mam pytanie do osób pracujących w DPSach. Odpłatność za pobyt wynosi 70% świadczenia mieszkańca, zdarza się jednak, że ZUS opierając się o swoje przepisy przesyła tyt. odpłatności za pobyt 65% świadczenia. Zostaje więc dopłata, jaką mieszkaniec powinien uregulować. Niektórzy posiadają konta bankowe i wówczas regulują różnicę np. poprzez stałe zlecenie. Jednak nie każdy mieszkaniec posiada konto bankowe i tutaj pojawia się pracownik socjalny, który w jakiś sposób musi wyegzekwować pokrycie pełnej kwoty odpłatności.
Pytanie- czy w Waszych DPSach istnieją spisane procedury, w jaki sposób to pobieranie pieniędzy od mieszkańców na rzecz odpłatności za pobyt powinno wyglądać?
Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
Emi_
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 1
Od: 12 cze 2018, 16:10


Napisano: 04 paź 2018, 17:27

w naszym województwie (dolnośląskim)Urząd Wojewódzki wystosował do ZUS - ów z różnych miast pisma, aby przysyłali kwoty zgodnie z decyzjami. Z tego co pamiętam, DPS miał wystosować do ZUS listę imienną osób wraz z kwotą opłaty i ZUS takie kwoty miał przekazywać. Ja nie korzystam z takiej formy, do mieszkańców przychodzą pocztą pełne świadczenia.
gsps
Praktykant
Posty: 14
Od: 13 wrz 2018, 16:20


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]