dziecko w placówce opiekuńczo-wychowawczej czy należ się F.A

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 13 sie 2018, 8:37

dziecko O PAŹDZIERNIKA 2017r. zostało umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej czy należ się F.A?
Izka33
Stażysta
Posty: 85
Od: 18 kwie 2017, 13:16


Napisano: 13 sie 2018, 12:41

Art. 10. 2. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego nie przysługują, jeżeli osoba uprawniona:

1) została umieszczona w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie lub w pieczy zastępczej;

Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
6) instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie - oznacza to dom pomocy społecznej, młodzieżowy ośrodek wychowawczy, schronisko dla nieletnich, zakład poprawczy, areszt śledczy, zakład karny, a także szkołę wojskową lub inną szkołę, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatne pełne utrzymanie;

To musisz ustalić
Weles
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 58
Od: 08 sie 2018, 12:46

Napisano: 13 sie 2018, 15:29

czy ktos coś podpowie?
Izka33
Stażysta
Posty: 85
Od: 18 kwie 2017, 13:16

Napisano: 13 sie 2018, 20:11

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej:
Art. 93. Formy instytucjonalnej pieczy zastępczej
1. Instytucjonalna piecza zastępcza jest sprawowana w formie:
1) placówki opiekuńczo-wychowawczej;

art. 10. ust.2 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów:
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego nie przysługują, jeżeli osoba uprawniona:

1) została umieszczona w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie lub w pieczy zastępczej;
Weles
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 58
Od: 08 sie 2018, 12:46

Napisano: dzisiaj, 8:15

czyli uchylam prawo od 1 listopada 2017 r.?
Izka33
Stażysta
Posty: 85
Od: 18 kwie 2017, 13:16

Napisano: dzisiaj, 12:01

nie uchyla się wstecz. Uchylasz na bieżąco i robisz NP.
Chyba, że w grę wchodzi unieważnienie decyzji
Weles
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 58
Od: 08 sie 2018, 12:46


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]