Opłata Komornicza potrącona przez US

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 wrz 2018, 10:17

Kontrola zarzuciła nam,że uzupełniamy opłatę komorniczą potrąconą przez US ze zleconych,zasugerowali,że powinniśmy księgować przez konto 761 , i przekazywać tylko
otrzymane kwoty i tak wykazywać w sprawozdaniu Rb 27ZZ. Czy ktoś tak księguje?, Jak rozksięgowuje sekcja merytoryczna ? Nie ma zgody ze strony Skarbnika na księgowanie we własne.Napiszcie proszę jak to jest u Was?
Sara 63
Praktykant
Posty: 15
Od: 10 lis 2017, 21:06


Napisano: 14 wrz 2018, 14:42

nikt nie pomoże?
Sara 63
Praktykant
Posty: 15
Od: 10 lis 2017, 21:06

Napisano: 17 wrz 2018, 10:04

Z jakiego tytułu należności dotyczy windykacja ?
BDMB
Starszy referent
Posty: 500
Od: 05 sty 2015, 12:36

Napisano: 17 wrz 2018, 14:44

Dłużnik alimentacyjny,windykacja US.Posiadamy interpretacje RIO w Gdańsku ale jest rozbieżność pomiędzy księgowością ( dochody otrzymane= dochody wykonane) a działem merytorycznym,który ujmuje całą spłatę,łącznie z opłatą komorniczą.
Sara 63
Praktykant
Posty: 15
Od: 10 lis 2017, 21:06

Napisano: 17 wrz 2018, 20:37

Art. 66 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym....
§ 1. Wierzyciel ponosi wydatki związane z przekazaniem mu egzekwowanej należności
lub przedmiotu.
§ 2. Wydatki, o których mowa w § 1, organ egzekucyjny pokrywa z wyegzekwowanych kwot.
§ 3. Wierzyciel, na rzecz którego organ egzekucyjny dokonał czynności egzekucyjnych, jest obowiązany, z zastrzeżeniem § 4, do uiszczenia opłaty komorniczej.

Zgodnie z tymi zapisami:

403/240 x zł przypis zobowiązania z tyt. OK
240/221 x zł potrącenie-kompensata wzajemnych płatności

Operacja potrącenia jest operacją szczególną - nie jest operacją kasową,
dlatego należy dokonać zapisów kasowych dla odzwierciedlenia tej operacji
tj. obciążenia subkonta „wydatki” (wierzyciel ponosi wydatki) kwotą opłaty komorniczej i uznanie konta „dochody" kwotą o którą organ egzekucyjny pomniejszył wyegzekwowaną kwotę.

130D/130W x zł

Informację kto jest wierzycielem zawiera rubryka "oznaczenie wierzyciela" w TW-1.
BDMB
Starszy referent
Posty: 500
Od: 05 sty 2015, 12:36

Napisano: 19 wrz 2018, 13:47

Ja opłatę komornicza potracona przez US księguję 761/130-W-rozdział-§ 4430
koszty egzekucji sądowej 761/130-w-rozdział-§ 4610
renia50
Stażysta
Posty: 64
Od: 06 lis 2017, 13:53

Napisano: 19 wrz 2018, 19:58

renia50 pisze:Ja opłatę komornicza potracona przez US księguję 761/130-W-rozdział-§ 4430

W księgach rachunkowych ujmuje się zdarzenia zgodnie z ich treścią ekonomiczną.
Z dekretu wynika, że nastąpił wypływ środków z jednostki, który ma zostać ujęty jako koszt. Podstawą dokonania zapisów wg takiego dekretu powinien być dowód źródłowy tj. wyciąg bankowy.
Czy jest taki dowód ?
BDMB
Starszy referent
Posty: 500
Od: 05 sty 2015, 12:36


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron