Rachunki do stypendium, paragon, faktury

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 05 lis 2018, 12:05

Kobieta przyniosla rachunki, dodatkowo paragon(nie fakturę) na duza kwotę ok 200 zł z hurtowni z artyk papierowymi. Upiera się, że nie chcieli jej wystawić, a prosila o to. Ma też inne faktury. Czy można przyjąc taki paragon z oswiadczeniem?
Sonia12345
Praktykant
Posty: 47
Od: 17 paź 2018, 10:33


Napisano: 23 lis 2018, 14:02

Ktoś cos wie na ten temat?;)
Sonia12345
Praktykant
Posty: 47
Od: 17 paź 2018, 10:33

Napisano: 23 lis 2018, 14:43

u nas przyjmuje się tylko faktury lub rachunki imienne
gabrielazosip
Stażysta
Posty: 58
Od: 15 maja 2018, 13:01

Napisano: 01 gru 2018, 14:36

zgodnie z przepisem art. 75 kpa dowodem może być wszystko i nie muszą to być żadne faktury imienne.

Rażące naruszenie art. 90f pkt 1 w zw. z art. 90d ust. 1 ustawy w zw. z art. 75 KPA stanowi przyjęcie, że refundacja kosztów stypendium szkolnego w formie rzeczowej nastąpi na podstawie oryginałów lub poświadczonych za zgodność z oryginałem rachunków i faktur, podczas gdy jako dowód należy dopuścić wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy. - rozstrzygnięcie nadzorcze Woj. Śląs. z dnia 13-08-2015- NPII.4131.1.310.2015
tko
Praktykant
Posty: 40
Od: 13 wrz 2018, 12:25

Napisano: 04 gru 2018, 10:43

tko pisze:zgodnie z przepisem art. 75 kpa dowodem może być wszystko i nie muszą to być żadne faktury imienne.

Rażące naruszenie art. 90f pkt 1 w zw. z art. 90d ust. 1 ustawy w zw. z art. 75 KPA stanowi przyjęcie, że refundacja kosztów stypendium szkolnego w formie rzeczowej nastąpi na podstawie oryginałów lub poświadczonych za zgodność z oryginałem rachunków i faktur, podczas gdy jako dowód należy dopuścić wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy. - rozstrzygnięcie nadzorcze Woj. Śląs. z dnia 13-08-2015- NPII.4131.1.310.2015



Przetlumaczysz?CZyli do paragonu wystarczy oswiadczenie ze ona to nabyla?
Sonia12345
Praktykant
Posty: 47
Od: 17 paź 2018, 10:33

Napisano: 04 gru 2018, 22:29

tak wystarczy oświadczenie, gdyż to z kolei wynika z kpa. Art. 75 § 2 k.p.a. Jeżeli przepis prawa nie wymaga urzędowego potwierdzenia określonych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia właściwego organu administracji, organ administracji publicznej odbiera od strony, na jej wniosek, oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania.
tko
Praktykant
Posty: 40
Od: 13 wrz 2018, 12:25

Napisano: 12 gru 2018, 10:40

a co jesli w regulaminie jest zapis, ze rachunki musza byc imienne? zmienic to?
Sonia12345
Praktykant
Posty: 47
Od: 17 paź 2018, 10:33

Napisano: 10 sty 2019, 22:28

regulamin nie może być sprzeczny z ustawą, a ustaw nie wprowadza takiego wymogu, więc raczej to regulamin się zmienia, a nie ustawę :)
tko
Praktykant
Posty: 40
Od: 13 wrz 2018, 12:25

Napisano: 19 mar 2019, 11:32

Byłam niedawno na szkoleniu z p. Ciszewskim i mówił, że może być paragon z oświadczeniem wnioskodawcy
Daga888
Praktykant
Posty: 38
Od: 07 wrz 2017, 14:35

Napisano: 20 maja 2019, 15:24

Witam, powiedzcie co robicie z fakturami, paragonami itd. przy rozliczaniu stypendium... Potwierdzacie z datą i podpisem osoby, która jest rozliczana, że się rozliczyła i oddajecie rachunki, czy podpinacie do decyzji te wszystkie świstki??
Promyk107*
Praktykant
Posty: 2
Od: 20 maja 2019, 15:21

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]