POMOCY trudna sprawa z koordynacji a moze i nie!!

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 22 sty 2019, 11:52

Pani ma jedno dziecko z Niemcem. Panna, zasądzone alimenty, zamieszkuje z dzieckiem w POlsce, pobiera ZR i 500+ z decyzji Wojewody. Urodziła drugie dziecko z Polakiem, Razem z wnioskiem na pierwsze dziecko na ZR i 500 składała na Św. Rodzicielskie na drugie dziecko. W składzie rodziny wpisywała siebie, dwoje dzieci i konkubenta z którym ma drugie dziecko. Na szkoleniu uzyskałam info, że wszystko wysyłam do Wojewody i tak zrobiłam. Wojewoda przyznał ZR i 500 i zwrócił wniosek na Sw Rodzicielskie z informacją ,że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego mają zastosowanie od 01-10-2017 do NADAL WYŁĄCZNIE W STOSUNKU DO PIERWSZEGO DZIECKA ( którego ojcem jest Niemiec)a wojewodz nie jest organem właściwym do orzekania w spr wniosków na drugie dziecko. Dziś Pani składa wnioski na ZR i 500+ właśnie na to drugie dziecko. CZY WNIOSKI WYSYŁAM DO WOJEWODY CZY NIE. Pani jest bardzo nieprzyjemna, roszczeniowa, straszy mnie i chciałabym to zrobić SUPER DOBRZE!!!
Bardzo proszę o pomoc
dorota202
Stażysta
Od: 23 maja 2017, 11:00

Napisano: 22 sty 2019, 12:36

jeżeli ojciec drugiego dziecka nie pracuje za granicą, to nie ma koordynacji. Taki wniosek rozpatruje odpowiednio wójt, burmistrz..
Szczęście... to otworzyć oczy i nie chcieć ich zamknąć..
jollaa
Starszy referent
Od: 27 mar 2017, 12:36

Napisano: 23 sty 2019, 8:24

Na szkoleniu Mazurkiewicz mówił że i tak musimy wysłać do Wojewody bo ojciec pierwszego dziecka, które jest w składzie rodziny jest za granicą. Oczywiście Wojewoda stwierdzi że nie ma koordynacji, ale muszę mieć to na piśmie i dotyczy to tylko konkretnego wniosku. Mam już pismo od woj że nie zachodzi koordynacja ale to przy św. rodzicielskim. Może ktoś sie jeszcze wypowie?
dorota202
Stażysta

Napisano: 23 sty 2019, 9:17

Tyle osób czyta a nikt nie napisze?
dorota202
Stażysta

Napisano: 23 sty 2019, 15:24

ale dlaczego ojciec 1-go dziecka jest w składzie rodziny?? Ja bym go nie pisała i nie wysyłała do wojewody.
miljol
Praktykant
Od: 05 maja 2017, 14:21

Napisano: 23 sty 2019, 15:41

mazurkiewicz swoje oni też swoje odnośnie drugiego dziecka z polakiem jeśli z nim zamieszkuje i wychowuje i w składzie rodziny jest to ty wydajesz decyzje to nie mają zastosowania przepisy o koordynacji miałam pismo od wojewody też mi zwrócili ze tu nie ma koordynacji
dorto
Stażysta
Od: 30 cze 2016, 11:09

Napisano: 23 sty 2019, 16:22

Polecam czasem zajrzeć na stronę ministerstwa https://www.gov.pl/web/rodzina/pytania-i-odpowiedzi

6. Były mąż i ojciec mojego pierwszego dziecka mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Ja mieszkam w Polsce z obecnym mężem, naszym wspólnym dzieckiem i dzieckiem z pierwszego małżeństwa. Nie pracuję. Czy dostaniemy świadczenia 500+ na obydwoje dzieci?

Z uwagi na fakt, że ojciec Pani pierwszego dziecka przebywa i pracuje na terytorium Wielkiej Brytanii w odniesieniu do świadczeń rodzinnych (takim jest również świadczenie wychowawcze) na to dziecko będą miały zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, a wniosek powinien być rozpatrzony przez wojewodę. Tym samym, złożony przez Panią wniosek o świadczenie wychowawcze na to dziecko będzie przesłany do rozpatrzenia przez Państwo właściwe w pierwszej kolejności (z tytułu zatrudnienia ojca dziecka) – Wielką Brytanię. Tamtejsza instytucja powinna wydać decyzję w odniesieniu do wszystkich świadczeń rodzinnych, należnych w Anglii. W przypadku, kiedy świadczenia brytyjskie będą niższe, niż świadczenia należne w Polsce, strona polska powinna wydać decyzję w sprawie dodatku dyferencyjnego (zgodnie z przykładem 2). Świadczenie wychowawcze w postaci dodatku dyferencyjnego na pierwsze dziecko będzie mogło zostać wypłacone wyłącznie po spełnieniu warunku kryterium dochodowego określonego przepisami polskimi. W odniesieniu do drugiego dziecka decyzja w sprawie świadczenia wychowawczego zostanie wydana wyłącznie w oparciu o przepisy krajowe przez gminę.
Kontakt
Szarak
Podinspektor
Od: 22 mar 2017, 12:14

Napisano: 24 sty 2019, 9:40

Na szkoleniu w sprawie koordynacji w Urzędzie Wojewódzkim poinformowano nas że kobieta może złożyć dwa wnioski:

Pierwszy na dziecko którego ojciec przebywa za granicą > wniosek przekazujemy do UW

Drugi na dziecko którego ojciec przebywa w PL > rozpatruje OPS

w obydwu wnioskach taki sam skład rodziny.

tylko uwaga, nie w każdej sytuacji możemy tak zrobić bo jeśli miała by męża i ten mąż byłby za granicą i nawet nie mieliby wspólnych dzieci to w takiej sytuacji wniosek mimo wszystko zawsze przekazujemy do UW.

Z Twojego opisu wynika iż jest panną w składzie rodziny jest konkubent zamieszkujący w Polsce w związku z tym uważam że jak najbardziej możesz wydać decyzję jeśli kobieta wnioskuje tylko na to dziecko którego ojciec jest w Polsce. Jeśli przyjdzie za chwile i będzie chciała na to pierwsze złożyć to ten wniosek przekażesz do UW.

A najlepiej zadzwoń do swojego UW i zadaj pytanie czy tak można bo podane wyżej wytyczne są z Podkarpackiego UW :)
Nie popełnia błędu tylko ten, kto nic nie robi.
paulina124
Awatar użytkownika
Referent
Od: 05 kwie 2016, 18:53

Napisano: 24 sty 2019, 10:19

paulina124 pisze:Na szkoleniu w sprawie koordynacji w Urzędzie Wojewódzkim poinformowano nas że kobieta może złożyć dwa wnioski:

Pierwszy na dziecko którego ojciec przebywa za granicą > wniosek przekazujemy do UW

Drugi na dziecko którego ojciec przebywa w PL > rozpatruje OPS

w obydwu wnioskach taki sam skład rodziny.

A najlepiej zadzwoń do swojego UW i zadaj pytanie czy tak można bo podane wyżej wytyczne są z Podkarpackiego UW :)

Poznań mówił inaczej:) jeden wniosek i wszystko do nich
Hely0207
Stażysta
Od: 10 lip 2017, 21:03

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]