Stare i nowe orzecz. o st.niep. i ich wpływ w sprawie o ŚP

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 09 lut 2019, 12:46

Opiekun złożył wniosek o ŚP i wraz z nim wyrok sądu w uzasadnieniu którego sąd orzeka o zmianie orzeczenia o niepełnosprawności ze stopnia umiarkowanego na stopień znaczny, ale dwuletnia data ważności tego zmienionego przez sąd orzeczenia o stopniu niepełnosprawności wygasła kilka miesięcy temu.
MOPS oraz SKO zakwestionowały trzymiesięczny termin złożenia wniosku od daty wydania tego orzeczenia, a dokładniej wydania wyroku sądu.
Opiekun złożył skargę do WSA i sąd uchylił obie decyzje organów, czyli uznał, iż został zachowany trzymiesięczny okres na złożenie wniosku od daty wydania orzeczenia.
Co bardzo istotne w tej sprawie, już trzy tygodnie po złożeniu ww wniosku o ŚP (a 5 dni od dnia wydania przez MOPS ww niekorzystnej dla opiekuna decyzji) opiekun dostarczył do MOPS nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności na kolejny okres tj. kolejne dwa lata , którego ważność zaczynała się już dwa miesiące wcześniej, jeszcze przed złożeniem wniosku o ŚP.
MOPS wydając ww decyzję o odmowie przyznania ŚP miał wiedzę tylko o starym orzeczeniu, ale pisząc odpowiedź i odnosząc się do odwołania opiekuna do SKO , organ dysponował już dwoma orzeczeniami - starym i nowym.
Moje pytanie brzmi:
Czy w tej sytuacji nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności miało wpływ na dalszy przebieg sprawy i jaki miałby być jego wpływ ?
-----------
Krzysztof

Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych, do obowiązków tych pracowników należy przestrzeganie Konstytucji RP i innych przepisów prawa, a także wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 251
Od: 04 sty 2014, 2:06
EL


Napisano: 10 lut 2019, 21:00

jak jest odwołanie i strona przedstawi fakty istotne do sprawy zmieniające decyzję MOPS, można w trybie odwoławczym załatwić sprawę we własnym zakresie ale tylko wtedy gdy w całości załatwiasz wniosek jeśli nie to wysyłasz całość i czekasz.
renulka
Referent
Posty: 444
Od: 04 sie 2017, 8:28


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]