DPS A ZMIANA DOCHODU 10% -odpłatność

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 lut 2019, 11:54

Zmiana dochodu osoby przebywającej w DPS o 10 % w odniesieniu do decyzji pierwotnej czy od decyzji ostatnio zmieniającej wysokość odpłatności?
Gops1234
Praktykant
Posty: 12
Od: 10 sty 2019, 20:46


Napisano: 12 lut 2019, 13:00

Od ostatniej zmiany decyzji zmieniającej odpłatność w związku z 10%
pracownik ops
athena83
Stażysta
Posty: 87
Od: 24 sie 2007, 16:37
Grójec, Polska

Napisano: 12 lut 2019, 15:55

I decyzja określająca odpłatność, a potem np.
XII 18 zmiana o 35 zł - nie zmieniamy decyzji
II 19 zmiana o 40 zł - razem dochód zmienił się o więcej niż 71 zł
Zmieniamy wtedy I decyzję
DSZ
Referent
Posty: 219
Od: 08 mar 2017, 14:21

Napisano: 12 lut 2019, 21:13

Ok. Potem znów zmiana dochodu i liczymy 10% od tej ostatni zmienionej?
Gops1234
Praktykant
Posty: 12
Od: 10 sty 2019, 20:46

Napisano: 13 lut 2019, 9:17

Zawsze od ostatniej decyzji zmieniającej odpłatność mieszkańca DPS.
***Nie udzielam porad na prywatne wiadomości***
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 421
Od: 01 lut 2018, 11:37
Wygnajewo - okolica biedna, ale przyjemna ;)

Napisano: 13 lut 2019, 10:10

1. Dlaczego porównujemy do ostatnio wydanej decyzji o zmianie odpłatności ???

2. Dlaczego nie porównujemy obecnego dochodu klienta do tego z pierwszej decyzji i z pierwszego wywiadu ? Choćby to było wile lat temu ?

PROSZĘ PODAWAJCIE SWOJE ARGUMENTY, BO TEN TEMAT WRACA I NIE ZNAJDUJĘ OSTATECZNYCH DOWODÓW NA SŁUSZNOŚĆ ANI PIERWSZEGO ANI DRUGIEGO SPOSOBU POSTĘPOWANIA.
PSDMNK
Praktykant
Posty: 7
Od: 04 kwie 2018, 11:56

Napisano: 13 lut 2019, 11:03

Temat był wałkowany tysiąc razy, nie wiem dlaczego wciąż wraca. A więc jeszcze raz:

"W przypadku, gdy "pierwotna" decyzja o przyznaniu pomocy społecznej była już zmieniana inną ostateczną decyzją organu pierwszej instancji (np. wskutek podwyższenia wysokości świadczenia), wówczas zmianie lub uchyleniu podlega ostatnia z decyzji zmieniających, BO TO ONA BĘDZIE PODLEGAŁA WERYFIKACJI, a nie decyzja "pierwotna", zmodyfikowana przez później wydane, zmieniające ją decyzje. Decyzje zmieniające modyfikują bowiem rozstrzygnięcie zawarte w decyzji "pierwotnej" wskutek weryfikacji jej pod kątem przesłanek przewidzianych przez prawo”(Wojciech Maciejko,Paweł Zaborniak, Komentarz – Ustawa o pomocy społecznej)

Ta sama teza przywołana również np. w wyroku WSA w Gdańsku z dnia 16 stycznia 2016 r. sygn. III SA/Gd 853/15 – „Pogląd organów obu instancji, że obliczając wysokość odpłatności K. J.-T. za pobyt w DPS Nr 1 w L. należy odnosić się do wysokości dochodów podopiecznej z roku 2008 jest błędny. Jak wyjaśniają komentatorzy omawianego przepisu art. 106 ust. 3b ustawy: "W przypadku, gdy "pierwotna" decyzja o przyznaniu pomocy społecznej była już zmieniana inną ostateczną decyzją organu pierwszej instancji (np. wskutek podwyższenia wysokości świadczenia), wówczas zmianie lub uchyleniu podlega ostatnia z decyzji zmieniających, bo to ona będzie podlegała weryfikacji, a nie decyzja "pierwotna", zmodyfikowana przez później wydane, zmieniające ją decyzje. Decyzje zmieniające modyfikują bowiem rozstrzygnięcie zawarte w decyzji "pierwotnej" wskutek weryfikacji jej pod kątem przesłanek przewidzianych przez prawo (por.W.Maciejko,P.Zaborniak, Komentarz – Ustawa o pomocy społecznej).”

Może być?
***Nie udzielam porad na prywatne wiadomości***
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 421
Od: 01 lut 2018, 11:37
Wygnajewo - okolica biedna, ale przyjemna ;)

Napisano: 13 lut 2019, 12:11

Ot i jest ostateczne rozstrzygniecie powyższego problemu i innego nie szukajcie.
Dzięki wielkie Ten z Łopieki.
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1257
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 13 lut 2019, 12:17

No i z tym nie zgadzają się ludzie z kontroli z podlaskiego.
Mamy wyraźnie w zaleceniach pokontrolnych (zbiorczych)że zmieniamy ZAWSZE DECYZJĘ PIERWOTNĄ. Zresztą to wynika z kpa. Zawsze do niej mamy się odnosić, zmieniając odpłatność, a nie do tych kolejnych po niej.
PSDMNK
Praktykant
Posty: 7
Od: 04 kwie 2018, 11:56

Napisano: 13 lut 2019, 12:20

PSDMNK pisze:No i z tym nie zgadzają się ludzie z kontroli z podlaskiego.
Mamy wyraźnie w zaleceniach pokontrolnych (zbiorczych)że zmieniamy ZAWSZE DECYZJĘ PIERWOTNĄ. Zresztą to wynika z kpa. Zawsze do niej mamy się odnosić, zmieniając odpłatność, a nie do tych kolejnych po niej.


Orzekam
zmienić decyzję pierwotną NR z dnia, która ostatni raz była zmieniona decyzję NR z DNIA....
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1257
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]