zatrudnienie u tego samego pracodawcy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 13 lut 2019, 15:33

osoba złożyła wniosek o SW, do 31 października 2018r. pracowała, złożyła wniosek w XI 2018 - dochód utracony i przyznaliśmy świadczenie,po weryfikacji ponownej w II 2019, wyskoczyło, że osoba ponownie podjęła pracę u tego samego pracodawcy od 01.02.2019r. (poprzednio pracowała do 31.10.2018)

pytanie, czy ma zastosowanie art. 7 ust. 3a?,
gucioo
Stażysta
Posty: 79
Od: 09 cze 2017, 13:05


Napisano: 13 lut 2019, 15:46

wg kpa art. 57 par.3 minęło 3 miesiące, robisz uzysk za drugi miesiąc, tj. marzec
anavika
Stażysta
Posty: 165
Od: 25 lip 2012, 16:23
Podkarpackie

Napisano: 13 lut 2019, 15:58

czyli: "w okresie 3 miesięcy, licząc od dnia utraty dochodu" - liczę w tym przypadku od 31 października 2018r?
gucioo
Stażysta
Posty: 79
Od: 09 cze 2017, 13:05

Napisano: 14 lut 2019, 12:07

A jak będzie w przypadku świadczenia rehabilitacyjnego? Pan otrzymał świadczenie rehabilitacyjne np. od września do 3 stycznia. Następnie otrzymał kolejną decyzję od 4 stycznia, czy liczyć utratę w styczniu i uzyskanie za kolejny miesiąc od zdarzenia czyli za luty?
Mila777
Praktykant
Posty: 5
Od: 30 sty 2019, 14:15

Napisano: 14 lut 2019, 16:00

Nie ma zastosowania. 3 miesiące dotyczą tylko zatrudnienia i pozarolniczej działalności gospodarczej.
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Korowiow
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1198
Od: 05 gru 2016, 8:51

Napisano: 14 lut 2019, 16:05

Dziękuję !
Mila777
Praktykant
Posty: 5
Od: 30 sty 2019, 14:15


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]