od kiedy przyznać św.rodz. na dziecko z czerwca??

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 mar 2019, 10:11

pomóżcie proszę: matka złożyła wniosek o świadczenie rodzicielskie w lutym br.bo nie wiedziała, że jej przysługuje , a dziecko urodzone w czerwcu 2018r. Od kiedy przyznać świadczenie? wyrównać od czerwca? dzięki za pomoc.
doriska680
Praktykant
Posty: 31
Od: 15 maja 2017, 11:47


Napisano: 15 mar 2019, 10:19

Jak dla mnie to raczej od lutego
„Mądry potrafi wyłowić naukę z całej rzeki głupich słów, natomiast głupi nie potrafi wyłowić niczego z potoku mądrości.”
Marcelino
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 526
Od: 13 sty 2017, 20:46

Napisano: 15 mar 2019, 10:23

nie, teraz na wyrównanie jest już za późno, polecam zapoznać się z art. 24 ust. 9 :)
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 6991
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 17 mar 2019, 14:38

W ustawie wszystko jest napisane. Można cofnąć się tylko jeśli kobieta złoży wniosek maksymalnie do 3 miesięcy od urodzenia dziecka. W innych przypadkach świadczenie przysługuje od dnia złożenia wniosku.
Poza tym, zawsze można utworzyć decyzję i zobaczyć jak przyzna system :)
Ulciak
Referent
Posty: 202
Od: 25 lut 2019, 17:43


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]