umorzenie postępowania administracyjnego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 21 mar 2019, 22:42

Dobry wieczór.

Wszczęłam z urzędu postępowanie administracyjne dot. ponownego przeliczenia kwoty zasiłku stałego (strona nie chciała przedstawić zaświadczenia o dochodach syna, a istniały podejrzenia że dochód rodziny uległ zmianie). Przesłanki te nie spełniły się dochód pozostał taki sam jak w poprzednim miesiącu. Obecnie należy wydać decyzję o umorzeniu postępowania. Stąd może pytanie: ze względu na bezprzedmiotowość należy postępowanie umorzyć w całości lub w części?
baskag
Praktykant
Posty: 24
Od: 16 lis 2016, 18:32
Zajmuję się: asystent rodziny


Napisano: 22 mar 2019, 9:16

Moim zdaniem powinno tu nastąpić całkowite umorzenie postępowania. Umorzenie postępowania kończy określoną sprawę bez jej merytorycznego rozstrzygnięcia. Jeżeli postępowanie z jakiegoś powodu stało się bezprzedmiotowe i nie można zakończyć go poprzez wydanie jakiejkolwiek decyzji załatwiającej daną sprawę co do jej istoty, to takie postępowanie należy w całości umorzyć. Natomiast umorzenie częściowe ma miejsce wtedy, jeżeli sprawa byłaby np. wielowątkowa i/lub z dużą ilością stron postępowania i tylko część postępowania stałaby się bezprzedmiotowa, a jakiś element sprawy dla którejkolwiek ze stron, wymagałby jednak merytorycznego rozstrzygnięcia.
***Nie udzielam porad na prywatne wiadomości***
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 553
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi;)
Lokalizacja: Kraina Polan, Wygwizdowie Totalne, Gmina Wygnajewo;)

Napisano: 22 mar 2019, 22:37

Bardzo dziękuję za odpowiedź
baskag
Praktykant
Posty: 24
Od: 16 lis 2016, 18:32
Zajmuję się: asystent rodziny


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny