kolejna decyzja ZUS na świadczenie rehabilitacyjne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 12 cze 2019, 14:22

Klientka przeszła na zasiłek chorobowy. W międzyczasie wygasła jej umowa i dostała św. rehabilitacyjne. W związku z tym doliczyłam dochód ze świadczenia po utracie zatrudnienia i w związku z przekroczeniem kryterium uchyliłam prawo do ZR. Św. rehabilitacyjne było przyznane do 10 kwietnia. W maju babka złożyła wniosek na ZR na dzieci i ma przyznane, bo nie uwzględniłam dochodu ze św. rehabilitacyjnego. Teraz przyniosła mi decyzję z 20 maja, że ma ponownie przyznane prawo do św. rehabilitacyjnego od 11 kwietnia - czyli jakby kontynuacja. Jak to teraz policzyć? Jako kolejny uzysk za czerwiec 2019 (w maju miała wypłatę za maj i wyrównanie za kwiecień)? Może za dużo kombinuję ale jakoś mi już się ciężko myśli przez ten upał...
asz
Stażysta
Posty: 101
Od: 21 mar 2017, 12:52
Zajmuję się: świadczenia rodzinne i świadczenia wychowawcze


Napisano: 13 cze 2019, 7:43

Uzyskiem w tym przypadku jest uzyskanie należności pieniężnej z tego świadczenia (faktyczna wypłata). Skoro zarówno w kwietniu jaki i w maju pobrała świadczenie rehabilitacyjne (co prawda w różnych kwotach) to nie ma przerwy w pobieraniu świadczenia i traktowałabym to jak ciągłość świadczenia i nie robiłabym utraty i uzysku z kolejnej decyzji.

Jak osoba nie otrzymałaby z nowej decyzji wypłaty w maju, to wtedy zrobiłabym utratę, a potem uzysk za drugi m-c wypłaty z tej decyzji.
jollaa
Starszy referent
Posty: 619
Od: 27 mar 2017, 12:36
Zajmuję się: SR, SW


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny