pobiera SZO składa na ŚP i na SZO

Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 12 wrz 2019, 13:19

sylwiagops pisze:my działamy na ustawie a nie na wyrokach, a co z brakującymi dokumentami ? kogo wezwać ? wnioskodawce czy adwokata ktory sie podpisał na wniosku ? dodatkowo zaznaczyła że działalnośc rolnicza ja nie dotyczy a my skladki z SZO placimy do KRUS, nienormalni sa

piszesz do adwokata, który pewnie jest pełnomocnikiem, bo to on teraz wszystko powinien zalatwic. uchylasz SZO najpierw w pozniej rozpatrujesz sp
milenka2013
Stażysta
Od: 17 lut 2017, 8:50

Napisano: 12 wrz 2019, 13:50

SKO nie będzie chętne podjąć decyzję. Miałam taki sam przypadek, było SZO, później złożono wniosek na SP. Dałam odmowę podpierając się z datą powstania niepełnosprawności. Odwołanie poszło do SKO, nie przyznali powołując się na wyrok TK. Nakazali wydać decyzję z pominięciem art. uznanego przez TK jako niekonstytucyjny.
Maselniczka
Praktykant
Od: 12 wrz 2019, 13:43

Napisano: 12 wrz 2019, 14:39

ale na jakiej podstawie uchylam SZO z urzędu ? a co z wnioskiem na nowy okres 19/20 ? któryś strona musi wycofać
sylwiagops
Referent
Od: 04 mar 2019, 11:46

Napisano: 13 wrz 2019, 12:19

Witam,
otrzymałam pierwsze dwie decyzje z SKO przyznające ŚP. Za chwilę będą kolejne. Czy może ktoś podpowiedzieć, kto zmienia, uchyla itp decyzje SKO? Wydaje mi się, że SKO, ale chciałabym się dowiedzieć jak np wygląda waloryzacja u Was, tzn. gdy SKO przyznaje świadczenie a realizuje GOPS.
mkaaaa
Praktykant
Od: 19 sty 2017, 9:26

Napisano: 13 wrz 2019, 18:00

mkaaaa pisze:Witam,
otrzymałam pierwsze dwie decyzje z SKO przyznające ŚP. Za chwilę będą kolejne. Czy może ktoś podpowiedzieć, kto zmienia, uchyla itp decyzje SKO? Wydaje mi się, że SKO, ale chciałabym się dowiedzieć jak np wygląda waloryzacja u Was, tzn. gdy SKO przyznaje świadczenie a realizuje GOPS.

nie prawda, ty wszystko robisz jak już będziesz miała decyzje SKo... tzn uchylasz, zmieniasz kwotę itp... jestem świeżo po rozmowie z SKO i oni powiedzieli ze ja to powinnam wiedzieć ze to nalezy już do nas....
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia..."
kiki88
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 11 sty 2015, 13:10
mazowieckie

Poprzednia

Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]