Nienależne pobrane i dochód.

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 13 wrz 2019, 19:05

Mama miała uzysk z lipca i dochód przekroczył o 42 zł(przez dodatek wakacyjny, normalnie nie byłoby problemu). Mieliśmy nienależne pobrane z Sierpnia i uchylenie decyzji za Wrzesień. Dzisiaj się dowiedziałem, że za Lipiec też będziemy musieli zwracać alimenty.

1. Jeśli dochód był liczony z lipca, to za lipiec też trzeba zwracać?
2. Czy jeśli mama by zmieniła prace, to wtedy to byłby dochód utracony i nie będzie trzeba zwracać, bo wcześniej była zatrudniona przez agencje i teraz bezpośrednio przeszła pod firme(inny nip, świadectwo pracy itd..), jakby z powrotem przeszła pod agencje, to wtedy dochód byłby liczony ten stary? Bo jednak dla nas to jest dużo do zwrotu.. Dodam, że alimenty są na mnie, brata i siostre. Brat i siostra się uczą w szkole średniej, a ja od października studia,,

Gdyby mama wiedziała, że dodatek wakacyjny(wczasy pod grusza) liczą się do dochodu, to nie brałaby urlopu, bo tak wypłata Mamy co miesiąc, nie przekracza 2400 zł i pechowo się złożyło, że akurat jest brany ten drugi miesiąc i wtedy dostała wczasy pod gruszą, te prawo, to jest dziwne.. Jeszcze też mieliśmy przyznany zasiłek rodzinny i za dwie miesiące z alimentami to prawie 3300 zł do zwrotu. Gdyby się zorientował, że przejście z agencji, bezpośrednio pod firme, to jest całkiem inaczej, to Mama nie miałaby tych wczasów pod gruszą i normalna wypłate. Szkoda, że przez jest dodatek wakacyjny, potem jest dużo problemów...
madridista9898
Praktykant
Od: 26 sie 2019, 11:40
Zajmuję się: ......................

Napisano: 15 wrz 2019, 17:01

Pomoże ktoś?
Bardziej mi chodzi, czy jak mama utraci ten dochód z lipca jeszcze we wrześniu, to wtedy nie będzie trzeba zwracać?
madridista9898
Praktykant

Napisano: 16 wrz 2019, 8:10

madridista9898 pisze:Mama miała uzysk z lipca i dochód przekroczył o 42 zł(przez dodatek wakacyjny, normalnie nie byłoby problemu). Mieliśmy nienależne pobrane z Sierpnia i uchylenie decyzji za Wrzesień. Dzisiaj się dowiedziałem, że za Lipiec też będziemy musieli zwracać alimenty.

1. Jeśli dochód był liczony z lipca, to za lipiec też trzeba zwracać?
2. Czy jeśli mama by zmieniła prace, to wtedy to byłby dochód utracony i nie będzie trzeba zwracać, bo wcześniej była zatrudniona przez agencje i teraz bezpośrednio przeszła pod firme(inny nip, świadectwo pracy itd..), jakby z powrotem przeszła pod agencje, to wtedy dochód byłby liczony ten stary? Bo jednak dla nas to jest dużo do zwrotu.. Dodam, że alimenty są na mnie, brata i siostre. Brat i siostra się uczą w szkole średniej, a ja od października studia,,

Gdyby mama wiedziała, że dodatek wakacyjny(wczasy pod grusza) liczą się do dochodu, to nie brałaby urlopu, bo tak wypłata Mamy co miesiąc, nie przekracza 2400 zł i pechowo się złożyło, że akurat jest brany ten drugi miesiąc i wtedy dostała wczasy pod gruszą, te prawo, to jest dziwne.. Jeszcze też mieliśmy przyznany zasiłek rodzinny i za dwie miesiące z alimentami to prawie 3300 zł do zwrotu. Gdyby się zorientował, że przejście z agencji, bezpośrednio pod firme, to jest całkiem inaczej, to Mama nie miałaby tych wczasów pod gruszą i normalna wypłate. Szkoda, że przez jest dodatek wakacyjny, potem jest dużo problemów...

Rozumiem ze Pani podjęla zatrudnienie w czerwcu ? wiec dopiero od sierpnia sie fa nie nie nalezy.
Bedzie trzeba zwracać za sierpień bo świadczenia zostały juz pobrane
Jeżeli mama zmieni pracę to bedzie to dochod utracony, ale i tak do zwrotu beda te pobrne świadczenia
Weronikaw
Stażysta
Od: 23 maja 2019, 9:43
Zajmuję się: FA

Napisano: 16 wrz 2019, 10:14

Mama podjęła prace w Czerwcu .
Pierwsza wypłatę już dostała 30 czerwca , a druga 30 lipca.
Niby się dowiedziałem, bo tak ops powiedziała pani, że za lipiec tez trzeba zwracać.

Jeśli mama utraci dochód we wrześniu., mamy uchylona decyzje alimentów na ten miesiąc, to ona wtedy może zostać zmieniona ?
madridista9898
Praktykant

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny