Odmowa 500

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 01 paź 2020, 19:47

Jakie macie z tym doświadczenia?
Czy mogę odmówić 500 rodzicowi który mieszka z dzieckiem ale orzeczeniem rozwodowym dziecko powinno być z drugim rodzicem.
Czy przyznajecie 500 temu który faktucznie z dzieckiem mieszka i nie rozpatrujecie tego z wyrokiem sądu?
Zastanawiam się co zrobić w tej sytuacji. Wywiad potwierdził ze dziecko jest z rodzicem który chce 500 + ale wyrok rozwodowy mówi ze miejsce dziecka jest przy drugim rodzicu.

Z góry dzięki za sugestie !
pinezka
Praktykant
Posty: 33
Od: 24 lip 2020, 7:53
Zajmuję się: ŚW/SR/FA/DS


Napisano: 02 paź 2020, 8:46

Odmowa. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem dziecko powinno być z innym rodzicem. Najlepiej niech ten z rodziców, z którym jest teraz jest dziecko wystąpi do sądu o zmianę miejsca pobytu dziecka.
zdzislaw_dyrma
Stażysta
Posty: 131
Od: 30 cze 2018, 14:24
Zajmuję się: ŚW/ŚR/300

Napisano: 02 paź 2020, 9:02

Ja w takim przypadku zawiesiłam postępowanie do czasu doręczenia wyroku z Sądu, ale nie jestem na 100% pewna czy tak może być.
Wiśka
Praktykant
Posty: 11
Od: 21 cze 2019, 14:52
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 02 paź 2020, 9:07

Oczywiście, że może o ile w sądzie toczy się faktycznie sprawa.
zdzislaw_dyrma
Stażysta
Posty: 131
Od: 30 cze 2018, 14:24
Zajmuję się: ŚW/ŚR/300

Napisano: 02 paź 2020, 21:53

Dziękuje. Idę w odmowę. I tak skończy się w sko
pinezka
Praktykant
Posty: 33
Od: 24 lip 2020, 7:53
Zajmuję się: ŚW/SR/FA/DS

Napisano: 03 paź 2020, 14:49

Pewnie ich prawo. Miałem kilka sytuacji gdzie właśnie z tego powodu się odwoływali i SKO zawsze utrzymywało w mocy. Na prawdę prościej by było, gdyby wystąpili do sądu o zmianę pobytu dziecka. Albo po prostu o opiekę naprzemienną. ;)
zdzislaw_dyrma
Stażysta
Posty: 131
Od: 30 cze 2018, 14:24
Zajmuję się: ŚW/ŚR/300

Napisano: 06 paź 2020, 8:42

pinezka pisze:
02 paź 2020, 21:53
Dziękuje. Idę w odmowę. I tak skończy się w sko
art. 365 par. 1 k.p.c. "Orzeczenie prawomocne wiąże nie tylko strony i sąd, który je wydał, lecz również inne sądy oraz inne organy państwowe i organy administracji publicznej, a w wypadkach w ustawie przewidzianych także inne osoby."

Zatem nie można orzekać wbrew prawomocnemu orzeczeniu sądu cywilnego.
tko
Stażysta
Posty: 95
Od: 13 wrz 2018, 12:25
Zajmuję się: pomocą społeczną


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x