oBSZAR a zadanie 1

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 30 paź 2020, 11:47

Czy można przyznać dofinansowanie współmałżonkowi właściciela pojazdu?
paju001
Praktykant
Posty: 26
Od: 17 maja 2017, 10:38
Zajmuję się: Przedmioty ortopedyczne


Napisano: 30 paź 2020, 11:56

https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms ... e-pytania/

FAQ AS 2020

4/ Wnioskodawca – matka, chce złożyć Wniosek na fotelik samochodowy dla niepełnosprawnej córki. Właścicielem samochodu jest wyłącznie ojciec dziecka, który pozostaje z nimi we wspólnym gospodarstwie tj. z Wnioskodawcą -matką dziecka i Beneficjentem pomocy- dzieckiem. Czy matka, która nie jest właścicielem ani współwłaścicielem samochodu może ubiegać się o dofinansowanie dla dziecka? Czy konieczne jest składanie do wniosku kserokopii dowodu rejestracyjnego i pobranie od matki aktu małżeństwa czy wystarczą oświadczenia Wnioskodawcy?
Zgodnie z art. 31 §1 k. r. o., z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Wobec tego, małżonkowie mający wspólność ustawową są współwłaścicielami samochodu z mocy prawa. Samochód w takim przypadku może być zarejestrowany na jednego z nich lub wspólnie. Jeśli wspólnota majątkowa wciąż obowiązuje, to we wniosku można zaznaczyć – „jestem właścicielem lub współwłaścicielem samochodu (…)”. Z punktu widzenia zasad programowych wystarczające jest oświadczenie o wspólności majątkowej, ale Realizator może ustanowić dodatkowe wymagania.
Jeśli rodzice nie są małżonkami, to w przypadku dofinansowania zakupu fotelika dla dziecka (sprzęt mobilny- nie montowany w samochodzie na stałe), posiadanie samochodu może być udokumentowane aktualną umową (np. umowa użytkowania, najmu, użyczenia, dzierżawy itd.).
Wymagane dane i załączniki do wniosku o dofinansowanie są określone w rozdziale II dokumentu pn. „Zasady (…)” oraz w formularzach wniosku o dofinansowanie. Pozostałe wymagania określa Realizator programu.
Milosz90
Stażysta
Posty: 144
Od: 06 mar 2020, 9:00
Zajmuję się: Dział rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych - sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, Aktywny Samorząd

Napisano: 03 lis 2020, 14:18

Albo ojciec niech złoży wniosek.
leon
Referent
Posty: 233
Od: 06 lis 2017, 15:18
Zajmuję się: SO, WTZ, BA, Aktywny Samorząd


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x