Upoważnienie do potwierdzania za zgodność z przedłożonym dokumentem dla kadrowej

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 sty 2021, 14:51

Czy w Waszych jednostkach kadrowa posiada upoważnienie do potwierdzania za zgodność z przedłożonym dokumentem w związku z §5 rozporządzenia MRPiPS z 10 grudnia 2018 r.?

§ 5. [Przechowywanie odpisów lub kopii dokumentów przedłożonych przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie lub pracownika]

Pracodawca przechowuje w aktach osobowych pracownika, prowadzonych w postaci papierowej, odpisy lub kopie dokumentów przedłożonych przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie lub pracownika, poświadczone przez pracodawcę lub osobę upoważnioną przez pracodawcę za zgodność z przedłożonym dokumentem.


Jeśli tak, to co jest podstawą prawną dla takiego upoważnienia?
kasiorra
Praktykant
Posty: 33
Od: 26 wrz 2016, 8:30
Zajmuję się:


Napisano: 25 sty 2021, 9:35

u nas nie ma upoważnienia, jedynie w zakresie czynności jest prowadzenie spraw kadrowych w tym prowadzenie akt osobowych pracowników itd.
ops2020
Stażysta
Posty: 187
Od: 19 paź 2020, 14:41
Zajmuję się: Finanse

Napisano: 26 sty 2021, 20:19

Oczywiście, że tak. Podstawa prawna jest wymienione rozporządzenie.
Nie możesz przechowywać kopii dokumentów bez tej pieczątki.
Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. E. Hemingway
alanka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 452
Od: 07 mar 2007, 16:04
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x