Zbieg prawa do świadczeń

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 26 lut 2021, 16:18

Mam nielichą zagwozdkę.

W styczniu otrzymałam z innej gminy wniosek z 30.11.2020 r. Ojca na dziecko (nierozpatrzony) -> do weryfikacji pod kątem art.22 (faktycznej opieki).

Pod koniec stycznia otrzymałam wniosek z lipca 2019 r. Matki -> rozpatrzony na okres lipiec 2019-maj 2021 na to samo dziecko -> do realizacji.

Wg, oświadczenia Matki ze stycznia mieszkają pod jednym adresem.
Styczeń 21 -> wywiad u poprzedniego organu -> jest ojciec i babcia, matki nie ma.
Styczeń 21-> wywiad pod adresem wspólnym (u mnie) -> jest Ojciec, sprawuje opiekę. Matka pije i często przebywa poza domem. W trakcie wywiadu nieobecna od iluś dni. Wywiad orzekł, że to Ojciec sprawuje opiekę. Sprawa rozwodowa w toku od listopada 2020 r.

W wyniku ustalenia faktycznej opieki rozpatrzyłam pozytywnie wniosek Ojca -> od miesiąca przeprowadzenia wywiadu czyli od stycznia 21 do maja 21 -> listopad, grudzień odmowa.

Teraz mam dylemat jak uchylić Matce? Wstecz się nie uchyla, więc z dniem 1.03.2021 od marca. Powołać się na przepis art. 22. A ona jak się odwoła od uchylenia, to nie zrobię nienależnych za styczeń i luty dopóki sko nie wyda rozstrzygnięcia. Wstrzymałam wypłaty w programie na czas trwania postępowania, żeby nienależne nie szły.
Czy może należy wg art. 23 wstrzymać wypłatę Matce ze względu na nieobecność Matki -> nie udzielenie wyjaśnień ? Może tylko wstrzymanie i np za styczeń przy zbiegu prawa?

Wszczęcia zrobiłam ws. uchylenia, minęło wczoraj 7 dni, baba nie ma na wódkę, mówiła, że się odwoła, chciałabym, żeby to miało ręce i nogi..
I tak styczeń ma do zwrotu jeszcze z poprzedniego organu wypłacone (lutego jej już nie zapłaciłam, ale i tak muszę np wydać za te miesiące).
Bajo - jajo :D
kama_211
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 81
Od: 08 maja 2018, 10:20
Zajmuję się: ŚW, DS, Kadry


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x