czy opłacamy składę zdrowotną???

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 21 kwie 2021, 14:43

Klient od styczna oczekiwał na orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (zawieszone postępowanie, i przyznany zasiłek okresowy). W czasie kiedy oczekiwał na orzeczenie objęto go pomocą w formie objęcia go prawem do świadczeń zdrowotnych na okres 90 dni.
Dostarczył już orzeczenie i wiadomo przyznajemy zasiłek od stycznia ale mam wątpliwości co do opłacenia składki zdrowotnej... tez odprowadzam ją do ZUS od stycznia?
elinka85
Praktykant
Posty: 28
Od: 22 sie 2019, 14:23
Zajmuję się: ps


Napisano: 21 kwie 2021, 15:26

Potwierdzenie prawa do świadczeń zdrowotnych na 90 dni nie jest ubezpieczeniem (nie idą za tym składki zdrowotne). Powinien być zgłoszony przez OPS do ubezpieczenia zdrowotnego od dnia nabycia prawa do zasiłku stałego i za ten okres powinna być odprowadzona składka zdrowotna.
BabaYaga
Praktykant
Posty: 16
Od: 06 cze 2017, 10:57
Zajmuję się: pracownik socjalny

Napisano: 22 kwie 2021, 10:25

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej:
art. 54 ust. 9 pkt 1 9. Wójt (burmistrz, prezydent) gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania świadczeniobiorcy, o którym mowa w art. 7 ust. 2, niezwłocznie stwierdza wygaśnięcie decyzji, o której mowa w ust. 1, w przypadku gdy w okresie, o którym mowa w ust. 7 i 8 świadczeniobiorca zostanie objęty ubezpieczeniem zdrowotnym (...).
biurwa
Praktykant
Posty: 19
Od: 25 kwie 2019, 12:40
Zajmuję się: PS

Napisano: 23 kwie 2021, 11:34

Dziękuję :)
elinka85
Praktykant
Posty: 28
Od: 22 sie 2019, 14:23
Zajmuję się: ps


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x