Czym jest „autowaloryzacja” i jak odpowiada na problemy kapitalizmu?

Moderator: heiland

Khair
Praktykant
Zajmuję się: ŚW

Czym jest „autowaloryzacja” i jak odpowiada na problemy kapitalizmu?

Post autor: Khair » 03 sie 2021, 2:21

Czytam „Odmowę pracy” w Deleuze, Marksie i polityce. autorstwa Nicholasa Thorburna. Wydaje się, że opowiada się za ideą autowaloryzacji. Tak jak ja to rozumiem, jest to prawie jak propozycja pewnego rodzaju płacy minimalnej lub „płaca socjalna”, jak to określa. Myślę, że autowaloryzacja ma związek z zerwaniem związku między produktywnością a płacą, a zamiast tego kojarzy płacę z kosztami życia. Moje pytanie brzmi, jak to dokładnie rozwiązuje problem kapitalistycznej waloryzacji? A przynajmniej daj mi głębsze zrozumienie autowaloryzacji..

Khair
Praktykant
Zajmuję się: ŚW

Re: Czym jest „autowaloryzacja” i jak odpowiada na problemy kapitalizmu?

Post autor: Khair » 07 sie 2021, 14:24

Khair pisze:
03 sie 2021, 2:21
Czytam „Odmowę pracy” w Deleuze, Marksie i polityce. autorstwa Nicholasa Thorburna. Wydaje się, że opowiada się za ideą autowaloryzacji. Tak jak ja to rozumiem, jest to prawie jak propozycja pewnego rodzaju płacy minimalnej lub „płaca socjalna”, jak to określa. Myślę, że autowaloryzacja ma związek z zerwaniem związku między produktywnością a płacą https://snaptube.cam/ 9apps, a zamiast tego kojarzy płacę z kosztami życia. Moje pytanie brzmi, jak to dokładnie rozwiązuje problem kapitalistycznej waloryzacji? A przynajmniej daj mi głębsze zrozumienie autowaloryzacji..
Dziękuję bardzo za opublikowanie tego, udało mi się.

ODPOWIEDZ