Bezwarunkowy Dochód Gwarantowany

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 21 paź 2021, 9:58

Zachęcam do podpisania petycji na https://eci-ubi.eu
Co to jest?
W skrócie jest to dochód pozwalający na skromne życie dla różnych osób. W petycji jest mowa o bezwarunkowym dochodzie gwarantowanym, natomiast całym celem petycji jest zainteresowanie sprawą szczeblu wspólnotowego. Podpisanie petycji online następuje na stronie instytucji europejskich(możecie sprawdzić certyfikaty), a dla osób które by chciały zebrać podpisy w formie papierowej(np. wśród bezdomnych czy innych osób żyjących poniżej granicy ubóstwa i nie posiadających dostępu do sieci) też istnieje taka możliwość.

Czy to możliwe, czy tylko utopia? Już obecnie jest wypłacany dochód gwarantowany w Hiszpanii(co prawda warunkowy) - dla osób które nie mają żadnych dochodów wynosi on około 2000 złotych miesięcznie - czyli mniej więcej tyle ile w Polsce wynosi pensja minimalna. Biorąc pod uwagę koszty w Hiszpanii pozwala on na przeżycie w tym kraju, pokrywając koszty czynszu czy rachunków za jedzenie, a nawet zostawiając pewną sumę na własne wydatki. Państwo hiszpańskie wypłaca ten dochód mniej więcej milionowi gospodarstw domowych.

Jeśli to nie jest właściwy dział forum to proszę o przeniesienie do innego działu, zachęcam też dodania informacji do działów w rodzaju Aktualności/nowinki.
pgru
Praktykant
Posty: 1
Od: 21 paź 2021, 9:47
Zajmuję się: n/a


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x