Program osłonowy-inflacja

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]

Napisano: 30 lis 2021, 11:23

Cześć.Czy słyszeliście kto będzie prowadził sprawy dopłat do żywności , prądu , gazu i tym podobne.Wszędzie piszą , że od stycznia będzie a my jako najprawdopodobniej realizatorzy nic na razie nie wiemy.Czy ktoś uchyli rabka tajemnicy :?:
żabcia
Stażysta
Posty: 104
Od: 20 wrz 2017, 11:35
Zajmuję się: PS/Św/FA


Napisano: 30 lis 2021, 12:30

Pewnie gopsy/mopsy bo znają kryteria dochodowe rodzin i na ich podstawie przyznają inne dodatki, jak np. zasiłki celowe. 500 + na ZUS, a tarcze antyinflacyjną na pracowników socjalnych. Z tych wszystkich " socjalów " Pewnie dochód na osobę będzie większy, niż Wy zarabiacie :cry:
Horison
Praktykant
Posty: 37
Od: 16 lis 2021, 18:16
Zajmuję się: Praca w domu
Lokalizacja: Płońsk

Napisano: 13 gru 2021, 9:28

You effectively manage your team and conduct specific tasks to have these incredible features and content. I would love to make this my guide. Thanks. 검증된놀이터
nishaknapp02
Praktykant
Posty: 47
Od: 13 gru 2021, 6:38
Zajmuję się: PS

Napisano: 13 gru 2021, 13:24

Projekt rządowy mówi:
7. Dodatek osłonowy przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji,
na wniosek osoby, o której mowa w ust. 1.
8. Do ustalenia przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta wysokości przeciętnego
miesięcznego dochodu, o którym mowa w art. 1 ust. 1, stosuje się odpowiednio art. 411
ust. 10j–10o i 10r ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z
2021 r. poz. 1973 i 2127).
9. Do spraw o nienależnie pobrany dodatek osłonowy stosuje się odpowiednio art. 30
ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych
Nena75
Praktykant
Posty: 44
Od: 14 mar 2017, 8:19
Zajmuję się: PS

Napisano: 14 gru 2021, 11:25

Wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w formie pisemnej, upoważnić swojego zastępcę, pracownika urzędu gminy albo kierownika ośrodka pomocy społecznej, a w przypadku przekształcenia ośrodka pomocy społecznej w centrum usług społecznych na podstawie przepisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych (Dz. U. poz. 1818) - dyrektora centrum usług społecznych, lub kierownika innej jednostki organizacyjnej gminy, a także inną osobę na wniosek kierownika ośrodka pomocy społecznej, dyrektora centrum usług społecznych lub innej jednostki organizacyjnej gminy do prowadzenia postępowań w sprawach, o których mowa w ust. 10g, w tym do wydawania w tych sprawach zaświadczeń.
Mind Of Good
Stażysta
Posty: 83
Od: 14 gru 2021, 11:14
Zajmuję się: RODO

Napisano: 14 gru 2021, 12:02

2% na obsługę to jest chyba jakiś ponury żart ustawodawcy.
Przy świadczeniach bez dochodowych i decyzyjnych bym rozumiał, ale jak mi zaraz ok 2 tys. osób wbije z wnioskiem i pytaniami to przy założeniu kwoty wypłaty 1 mln mam ledwie 20 tys. na obsługę.
Toż to nawet na pół etatu nie starczy przy dzisiejszych realiach.
A przy tym zabrali koszty obsługi 500+ zaś rodzinne sa juz ścięte.
Ciekawe czy pójdą pisma do włodarzy gmin z informacją od ministra że muszą dopłacać.
Raa
Praktykant
Posty: 32
Od: 20 lip 2016, 9:37
Zajmuję się:

Napisano: 14 gru 2021, 13:29

Mind Of Good pisze:Wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w formie pisemnej, upoważnić swojego zastępcę, pracownika urzędu gminy albo kierownika ośrodka pomocy społecznej, a w przypadku przekształcenia ośrodka pomocy społecznej w centrum usług społecznych na podstawie przepisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych (Dz. U. poz. 1818) - dyrektora centrum usług społecznych, lub kierownika innej jednostki organizacyjnej gminy, a także inną osobę na wniosek kierownika ośrodka pomocy społecznej, dyrektora centrum usług społecznych lub innej jednostki organizacyjnej gminy do prowadzenia postępowań w sprawach, o których mowa w ust. 10g, w tym do wydawania w tych sprawach zaświadczeń.
Nie ma nic że wójt może upowaznić :oops:
Karo17
Praktykant
Posty: 26
Od: 07 paź 2019, 9:15
Zajmuję się: pomoc społeczna -OPS

Napisano: 14 gru 2021, 13:40

Art. 1 pkt 8 mówi o upoważnieniu
MIKI99
Praktykant
Posty: 28
Od: 04 kwie 2017, 12:13
Zajmuję się: PS/ŚW/FA/500/księgowość

Napisano: 14 gru 2021, 15:50

MIKI99 pisze:
14 gru 2021, 13:40
Art. 1 pkt 8 mówi o upoważnieniu
To upoważnienie dotyczy innych spraw .Ale jak ktoś chce to zawsze może się naprężyć i upoważnić Kierownika do decyzji tak jak wykorzystując 268a KPA i co niektórym się udaje.
Bo należy mieć na uwadze dwie sprawy kto będzie to robił a kto jest właściwym do podpisywania decyzji.
1.robi gmina i wójt podpisuje
2. robi ops a wójt podpisuje
3.robi ops i kierownik ops podpisuje- i sądzę ze na ten moment takiego upoważnienia wójt dać nie ma prawa.Ale co tam wójtowie rózne rzeczy robią i opsy również :lol:
Karo17
Praktykant
Posty: 26
Od: 07 paź 2019, 9:15
Zajmuję się: pomoc społeczna -OPS

Napisano: 15 gru 2021, 9:30

czyli programem osłonowym zajmować będą się pracownicy ze świadczeń rodzinnych czy dobrze myślę
EWA19
Praktykant
Posty: 14
Od: 09 sie 2021, 11:41
Zajmuję się: Pomoc społeczna


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x