Nieszczęsny duplikat

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Napisano: 07 gru 2021, 11:10

pomóżcie bo nie ogarniam..
Wniosek o wydanie duplikatu. Osoba zgubiła kartę, złożyła wniosek o ponowne wydanie karty. Przyjęłam opłatę w wysokości 10,00 zł, wiem że 95% z tej kwoty mamy przekazać do budżetu państwa a 5 % to nasze koszty. ale co to za 2 zł generowane w sprawozdaniu z kart ? Czy ja dobrze rozumiem że te 2 zł są dla nas z dotacji? a reszta proporcjonalnie idzie do gminy i do budżetu ? proszę przetłumaczcie mi to... bo się chyba wypalam
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna


Napisano: 07 gru 2021, 13:25

Na podstawie art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1348 i 2400) ogłasza się, że od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 28 lutego 2022 r.:
1)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, zwanej dalej "ustawą", wynosi 10,12 zł;
2)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 29 ust. 4 ustawy, wynosi 14,70 zł za jedną rodzinę wielodzietną w gminie lub 5,77 zł, w przypadku gdy Karta przyznawana jest wyłącznie rodzicom za jedną rodzinę wielodzietną;
3)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 29 ust. 5 ustawy, wynosi 2,96 zł;
4)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 29 ust. 6 ustawy, wynosi 1,49 zł.
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna

Napisano: 07 gru 2021, 13:27

proszę podpowiedzcie coś bo księgowa mówi że powinna być kwota wpłacona 10,12 a ja kazałam zaplacić 10,00 zł
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna

Napisano: 07 gru 2021, 13:29

zgłupiałam już totalnie, bo ten akt obowiązuje ....
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna

Napisano: 07 gru 2021, 13:35

czy ta kwota tych 2 zł przysługujących nam z dotacji to jest za to że ma przyznaną elektroniczną formę, a wcześniej jej nie miał ..
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna

Napisano: 07 gru 2021, 14:01

Ania12 pisze:
07 gru 2021, 13:25
Na podstawie art. 30 ust. 3 ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1348 i 2400) ogłasza się, że od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 28 lutego 2022 r.:
1)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny, zwanej dalej "ustawą", wynosi 10,12 zł;
2)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 29 ust. 4 ustawy, wynosi 14,70 zł za jedną rodzinę wielodzietną w gminie lub 5,77 zł, w przypadku gdy Karta przyznawana jest wyłącznie rodzicom za jedną rodzinę wielodzietną;
3)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 29 ust. 5 ustawy, wynosi 2,96 zł;
4)
wysokość kwoty, o której mowa w art. 29 ust. 6 ustawy, wynosi 1,49 zł.
Tak było przed nowelizacją ustawy. Od 9 czerwca br. nowelizacja wprowadza znaczne zmiany
w zakresie kosztów obsługi wniosków. Od tej pory gmina otrzymuje 17 zł za wniosek dla nowej rodziny,
niezależnie, czy to rodzina, w której Karty przysługują także dzieciom, czy też wniosek wyłącznie dla
rodziców, którzy w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Z kolei koszt realizacji ustawy przez Gminę za wydanie duplikatu Karty oraz wydanie karty tradycyjnej – w przypadku gdy członkowi rodziny wielodzietnej, na jego wniosek, udostępniona już została karta elektroniczna wynosi 2 zł.
Opłata za duplikat i za domówienie tradycyjnej formy Karty od tej pory wynosi 10 zł zgodnie z art. 13 ust. 1a i 2 ustawy o KDR (oznacza to, że opłata za duplikat jest niższa niż po ostatniej waloryzacji, natomiast opłata za domówienie wzrosła - wielokrotnie były komunikaty z ministerstwa na ten temat).
I owszem tak jak to było do tej pory dochód z opłaty za wydanie duplikatu karty w 95% stanowi dochód budżetu państwa a w 5% przysługuje gminie.
Pozdrawiam
lukas19861
Stażysta
Posty: 118
Od: 04 kwie 2019, 12:43
Zajmuję się: KDR, OP3 i nie tylko :)

Napisano: 08 gru 2021, 8:51

Dziękuje za odpowiedz :*
sciskam mocno
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna

Napisano: 08 gru 2021, 8:52

a jeszcze mam pytanie, nam za tą operację przysługuje 2 zł z dotacji ? bo w sprawozdaniu z kosztów sie mi generuje że za tą formę przysługuje nam 2 zł, czy błędnie to interpretuje ?
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna

Napisano: 08 gru 2021, 8:58

Ania12 pisze:
08 gru 2021, 8:52
a jeszcze mam pytanie, nam za tą operację przysługuje 2 zł z dotacji ? bo w sprawozdaniu z kosztów sie mi generuje że za tą formę przysługuje nam 2 zł, czy błędnie to interpretuje ?
Tak, należy się Wam 2 zł do rozliczenia z dotacji. (tak jak się to generuje s raporcie R05) :)
lukas19861
Stażysta
Posty: 118
Od: 04 kwie 2019, 12:43
Zajmuję się: KDR, OP3 i nie tylko :)

Napisano: 08 gru 2021, 14:26

super, dziękuje za potwierdzenie :*
Ania12
Stażysta
Posty: 95
Od: 19 kwie 2017, 12:53
Zajmuję się: bezrobotna


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x