Czym są wskaźniki EBIT i EBITDA? - HYdE PaRK

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Badania niszczące Odgrodzenie parkingu od trawnika Co na żywopłot Wyprowadzka z Hyde Parku coś pozytywnego GRY Jak dzieci rozmawiają ze sobą podczas grania w gry online? Słyszałem - więcej nie chcę

Napisano: 01 gru 2023, 21:20

W ocenie efektywności przedsiębiorstwa niezbędne jest operowanie zróżnicowanymi miernikami, pozwalającymi na zobrazowanie jego rentowności w odniesieniu do konkretnych aspektów działalności. Wskaźniki EBIT i EBITDA służą inwestorom do obliczania wartości spółek. Mając na uwadze fakt, że wynik finansowy firmy odzwierciedla różnicę między przychodami i odpowiadającymi im kosztami, EBIT jest oparty na powtarzalnych przychodach przedsiębiorstwa. Z kolei EBITDA prezentuje wynik finansowy przedsiębiorstwa w oparciu o podstawowe przychody, ale bez uwzględnienia amortyzacji (w polskich przepisach utożsamianej z deprecjacją).
mayorovd
Praktykant
Posty: 12
Od: 20 kwie 2022, 21:35
Zajmuję się: Zajmuję się: *
Czym się zajmujesz w pracy (np. PS/ŚW/FA)?

Napisano: 02 gru 2023, 22:47

Warto zauważyć, że mimo że EBITDA https://j2t.com/pl/solutions/blogview/ebit-a-ebitda/ jest użyteczna do porównywania rentowności różnych przedsiębiorstw, to jej główną wadą jest brak uwzględnienia kosztów związanych z utrzymaniem i zastępowaniem aktywów trwałych. Z tego powodu EBIT często jest bardziej precyzyjnym miernikiem zdolności przedsiębiorstwa do generowania zysków z działalności operacyjnej.
anjexosdefrgos
Praktykant
Posty: 12
Od: 18 sty 2022, 16:44
Zajmuję się: Zajmuję się: *
Czym się zajmujesz w pracy (np. PS/ŚW/FA)?


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x