szanuje publiczne pieniądze,a podopieczni mniej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 01 mar 2024, 14:33

Witam
Szykuje odmowę dla konkubinatu. On, ona, alkohol, (choć ona zarzeka się że nie pije, on przyznaje że pije, nie chce się leczyć, był na odwyku "mówi ze dla sióstr" nie dla siebie). Oboje chorują, pani jeszcze pali jak smok.... Nie pracują
On ma niewielkie gospodarstwo rolne, plus obecnie zasiłek choroby z KRUS-dochód do celówki przekracza kryterium dochodowe.
Ona dodatkowo kłótliwa kosa, pisze żeby jej przyznać pomóc lub wskazać placówkę gdzie może udać się o pomoc....
Nie widzimy podstaw do przyznania specjalnego zasiłku celowego
Co bierzecie jako przesłankę w przyznawaniu specjalnych zasiłków celowych?
Czy SKO może podważyć nam odmowę w przypadku nieprzyznania specjalnego?
Ona się kłóci ze to nie jej pole i zasiłek, no ale prowadza wspólne gospodarstwo domowe.....
ewaewa
Stażysta
Posty: 181
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS

Napisano: 04 mar 2024, 15:30

hmmm. ..nie możesz napisać, ze pije bo nie masz na to kwitów w jej przypadku, jeżeli masz dowód na to , że jej partner pije możesz napisać, że marnotrawi. Ponadto może nie współpracują z pracownikiem socjalnym? albo nie wykorzystują własnych możliwości związanych z posiadaniem ziemi. Na odmowę musisz mieć twarde dowody inaczej SKO Ci uchyli i do ponownego rozpatrzenia da sprawę. Musisz dobrze udowodnić dlaczego nie widzisz potrzeby przyznania im pomocy. Popatrz na orzecznictwo SKO lub WSA.
Baba Z Lasu
Stażysta
Posty: 58
Od: 26 lut 2024, 9:31
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 05 mar 2024, 8:41

Witam,
proponuję w uzasadnieniu przytoczyć wyrok NSA z dnia 23.05.2017 r. - sygnatura I OSK 383/17:

"Przepis art. 41 pkt 1 u.p.s. posługuje się pojęciem ogólnym, niedookreślonym i nieposiadającym definicji ustawowej "szczególnie uzasadnionego przypadku". Specjalny zasiłek celowy może być przyznany stronie tylko wtedy, gdy zostanie stwierdzone, że miał miejsce szczególnie uzasadniony przypadek. Uprawnienie do otrzymania tego rodzaju zasiłku dotyczy osób, których dochody przekraczają kryterium ustawowe oraz spełniają przesłankę szczególnie uzasadnionego przypadku. W doktrynie przyjmuje się, iż przesłanka ta występuje wówczas, gdy sytuacja życiowa osoby lub rodziny, ponad wszelką wątpliwość, bez konieczności wnikliwych zabiegów interpretacyjnych istniejącego stanu rzeczy, pozwala stwierdzić, że jest nadzwyczaj drastyczna, dotkliwa w skutkach i głęboko ingerująca w plany życiowe, a wynika ze zdarzeń nienależących do zdarzeń codziennych ani nawet do zdarzeń nadzwyczajnych. Należą do nich zdarzenia występujące zupełnie okazjonalnie, wymagające wielu niefortunnych zbiegów okoliczności, wykraczające poza możliwości ludzkiej zapobiegliwości (W. Maciejko, P. Zaborniak: Ustawa o pomocy społecznej, Komentarz, Warszawa 2008 r., s. 202)".
asiaops12
Stażysta
Posty: 84
Od: 24 sty 2022, 7:20
Zajmuję się: PS i Stypendia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x