W marcu br. koordynacja a dzis przychodzi od Wojewody brak koordynacji - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 12 maja 2026, 14:23

w marcu Wojewoda ustalił ,że w rodzinie zachodzi koordynacja..
Uchyliłam decyzję na zasiłek rodzinny , po uprawomocnieniu wysłałam do Urzędu Wojewódzkiego w kwietniu...
Dziś przychodzi pismo od Wojewody,że po ponownej weryfikacji przepisy o koordynacji nie miały zastosowania .Rodzina ta mieszka zagranicą i nie podlega ustawodawstwu polskiemu .

Co teraz zrobić ?
Karolina223
Starszy referent
Posty: 545
Od: 20 cze 2017, 14:31
Zajmuję się: Świadczenie Rodzinne


Napisano: 12 maja 2026, 14:45

Jak od marca w ogóle nie zachodziła koordynacja, bo cała rodzina wyjechała za granicę, to i tak Ty jesteś organem właściwym. Uchylenie już masz. To teraz musisz sama zawnioskować o zwrot NP chyba. Tak myślę. Też nam się podobna sytuacja narodziła, ale jeszcze czekamy na pismo z UW bo u nas za część okresu była koordynacja, a za część nie, bo cała rodzina za granica. Po rozmowie z Panią z UW mamy informację, że za część oni będą ustalać NP, a za część my musimy sami.
„Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma się okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie” :ugeek:
Bazyli
Referent
Posty: 226
Od: 07 paź 2025, 8:59
Zajmuję się: Świadczenia rodzinne



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x