wanna z hydromasażem

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 27 maja 2015, 11:40

Mam problem. Dziewczynka z zanikiem mięśni, dwa lata podłączona do respiratora. w łazience brodzik. Matka wnioskuje o bardzo wysoką wannę, aby było jej łatwiej ją myć. czy będzie to likwidacja Barier architektonicznych? Myślimy ewentualnie o dofinansowaniu wanny z hydromasażem, jako sprzęt rehabilitacyjny ale nie wiemy czy możemy dofinansować montaż tej wanny.
Jowita1


Napisano: 27 maja 2015, 12:25

u nas nie finansujemy takich rzeczy, za kila lat dziewczynka, matce wysiądzie kręgosłup od dźwigania,i znów będzie wnioskowała o brodzik bo nie daje rady podnosić córki i jej myć. wanna z hydromasażem moim zdaniem nie jest likwidacją bariery architektonicznej, a wręcz sama jest barierą ponieważ utrudnia korzystanie z kąpieli.
gav

Napisano: 29 maja 2015, 2:11

gav pisze:u nas nie finansujemy takich rzeczy, za kila lat dziewczynka, matce wysiądzie kręgosłup od dźwigania,i znów będzie wnioskowała o brodzik bo nie daje rady podnosić córki i jej myć. wanna z hydromasażem moim zdaniem nie jest likwidacją bariery architektonicznej, a wręcz sama jest barierą ponieważ utrudnia korzystanie z kąpieli.
Wydajecie decyzje na podstawie swojego widzimisię? Jakie ma Pan/Pani kompetencje, aby formułować takie opinie?
Gość

Napisano: 29 maja 2015, 8:42

Wnioski rozpatrywane są na posiedzeniach powiatowe społecznej rady, zresztą robimy wizytacje lokalne u każdego wnioskodawcy 1 lub 2 pracowników PCPR inspektor nadzoru budowlanego. Wannę z hydromasażem możemy dofinansować ewentualnie w ramach sprzętu rehabilitacyjnego. Zresztą sama definicja barier architektonicznych wyklucza dofinansowanie wanny - są to bariery utrudniające poruszanie się. Wanna poruszania się nie ułatwia.
gav

Napisano: 29 maja 2015, 9:06

Jak wyżej. Zakup wanny nie jest likwidacją barier.Wszystkie tego typu dofinansowania dotyczą zamiany wanny na brodzik a najlepiej kabinę na równi z podłogą. Do kazdej likwidacji barier zatrudniamy inspektora budowlanego bo nie jesteśmy biegli w tych kwestiach. Nigdy też nie dofinansowujemy wanien z masażem bo to nie jest aktywna rehabilitacja więc odpada.
mon w


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny