WAŻNE-odplatność mieszkanców przyjętych przed 01.01.2004 r. - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 32 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 31 lip 2010, 18:48

Czy w którymś dps Mieszkańcy przyjęci na starych zasadach ponoszą odpłatność w wysokości większej niż 954 zl, tzn. w wysokości 70% swojego dochodu. Zaznaczam, że chodzi mi o placowki ktore osiągnęły standard i posiadają zezwolenie na prowdzenie działalności na czas nieokreślony.
Ustawa 1990 r. posiada taki zapis (iż po osiągnięciu przez dps wymaganego standardu mieszkaniec płaci 70% dochodu, wczesniej maksymalnie 954 zl)
~XXXXKKK


Napisano: 02 sie 2010, 10:03

Oczywiście, że wszyscy ponoszą odpłatność 70 %. Obowiazuje nas ustawa z 2004r.
~dd

Napisano: 02 sie 2010, 15:07

Na starych zasadach nie więcej niż 954,00
~dona

Napisano: 02 sie 2010, 20:14

Z tego co wiem, większą odpłatność niż 954zł ponoszą mieszkańcy DPS w powiecie tczewskim, mimo, że są przyjęci na starych zasadach
~Ina

Napisano: 03 sie 2010, 9:18

???
~marta

Napisano: 03 sie 2010, 10:56

Według mnie 70% zgodnie z zapisem, o którym wspominał XXXKK, ustawy z 1990r. Jak również z przepisami przejściowymi ustawy z 2004r. art.155 ust.3 oraz art.149.

Wynika z tego, że nie tracą mocy decyzje dotyczące DPS dotyczące skierowania i umieszczenia w placówce. Natomiast jeżeli chodzi o odpłatność to tak( po uzyskaniu standardu).
~dd

Napisano: 03 sie 2010, 12:11

Który art ustawy mówi, że po osiągnięciu standardu mieszkańców nie obowiązuje 200% kryterium?
~KAYA

Napisano: 03 sie 2010, 12:14

art.35 ust 3 ustawy z 1990 \"Opłata, o której mowa w ust. 1 pkt 1-3, zostaje podwyższona do pełnego kosztu utrzymania, nie więcej jednak niż do 70% dochodu osoby lub na osobę w rodzinie, po osiągnięciu przez dom pomocy społecznej standardu, zgodnie z art. 20 ust. 2. \"
~dd

Napisano: 03 sie 2010, 16:45

DD ale cóż mnie obchodzi stara ustawa? Gdzie w nowej ustawie jest napisane że skierowanym przed 01.01.2004 r. nie podnosi sie odplatności ponad 200 % kryterium?
~marta

Napisano: 04 sie 2010, 10:39

No właśnie. Myślę, że XXXKKK podniósł dobry temat do dyskusji. Dopiero po ukazaniu się tego tematu zaczęłam zastanawiać się nad tym. Początkowo wydawało mi się, że powinno być tak jak napisałam wyżej, ale dzisiaj już nie jestem tego taka pewna, gdyż też pomyślałam o tym co ma do tego stara ustawa.
Mało tego zastanawiam się co z decyzjami wydanymi na podstawie starej ustawy. Czy powinny być zmienione? I kiedy w momencie wejścia w życie nowej ustawy w 2004r. czy po osiągnięciu standardu jak w starej?

Może podzielicie się informacjami jak jest u Was?
~dd


  
Strona 1 z 4    [ Posty: 32 ]

Oprócz WAŻNE-odplatność mieszkanców przyjętych przed 01.01.2004 r. - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:


zmiana dochodu w rodzinie i DPS
paragony
Aktualizacja wywiadu z DPS do PCPR mieszkańca na nowych zasadach
a
instrukcja kancelaryjna w dps
wywiad
odmowa umiesczenia w DPS
Poszukiwane miejsca dla małżeństwa
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x