WAŻNE - REWOLUCJA W POMOCY SPOŁECZNEJ PO CICHU - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 13 z 23    [ Posty: 227 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 18 lut 2014, 23:38

a co ze świadczeniami rodzinnymi? czy będą w strukturach centrum wsparcia, dodatki mieszkaniowe, stypendia i inne zadania, jeżeli ma być wszystko razem dalej w takim ksztalcie to nic sie nie zmieni;
~jolika

Napisano: 18 lut 2014, 23:48

\"Mimo licznych uwag zgłoszonych przez inne ministerstwa i partnerów społecznych resort podtrzymuje najważniejsze zmiany...? Czyją agenturą jest ten resort, skoro ignoruje krytyczny głos innych ministerstw oraz partnerów społecznych - organizacji pozarządowych i związków zawodowych, skoro lekceważy głos praktyków, ekspertów? Nowe założenia nie uwzględniają krytycznych uwag zgłaszanych w trakcie konsultacji pierwszej wersji założeń? Osoby, które przecztały już nową wersję założeń, odnoszą wrażenie, że dodano do nich nowe, mocno kontrowersyjne treści. Ta nowa wersja założeń do zmian w ustawie o pomocy społecznej nie będzie konsultowana, ponieważ jest owocem przeprowadzonych już konsultacji! W tej sprawie ministerstwo stosuje standardy właściwe reżimom totalitarnym!!!
~pracownik socjalny

Napisano: 18 lut 2014, 23:57

Do Jolki

Dwie ustawy będą mieć wpływ na to, o co pytasz.

Ustawa MAC
Rząd przyjął założenia ustawy samorządowej
http://www.ops.pl/news.php?id=26298

Minister Rafał Trzaskowski: Bliska współpraca z panią prezydent pozwoliła mi na poznanie samorządu, co teraz niezwykle się przydaje. Ustawa samorządowa, którą przygotował MAC, jest jednym z moich priorytetów. Nie jest ona wolna od kontrowersji, wszystkie zmiany mają jednak na celu usprawnienie pracy samorządów poprzez np. konsolidację ich zadań, ułatwienie współpracy a wszystko po to, by samorządy stały się bardziej wydajne i w efekcie mogły skuteczniej działać na rzecz mieszkańców. Dzięki temu, że poznałem specyfikę samorządów, łatwiej mi rozwiązywać spory, które towarzyszą tej reformie.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... acji/v9f92

Ustawa MPiPS
Nowe założenia do nowelizacji ustawy o pomocy społecznej
http://www.ops.pl/news.php?id=26546
~pracownik socjalny

Napisano: 19 lut 2014, 1:22

Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej. Ile warte są konsultacje?

W dniu 14.02.2014 r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało \"nową\" wersję założeń zmian w ustawie o pomocy społecznej. Nowa wersja założeń nie uwzględnia licznych krytycznych uwag zgłaszanych w trakcie przeprowadzonych ogólnopolskich konsultacji.

żródło: www.ops.pl/news.php?id=26548
oraz www.facebook.com/federacja.socjalnych
angoc

Napisano: 19 lut 2014, 2:04

Są jak widać bezwartościowe, podobnie jak \"eksperci\" którzy założenia ustawy wymyślili...
~Adamobójca

Napisano: 19 lut 2014, 12:11

czytam te nowe założenia i jestem przerażona, nic się nie zmieni , dalej bedziemy robić całą prace administracyjną , klepać decyzje, listy wypłat, komplwtowaćwszystkie dokumenty do wydania deyczj i pracę socjalną , kASA wsparcia dochdowego ma być działem fakultatywnym
~olo

Napisano: 19 lut 2014, 16:58

czyli dalej nas bedą kojarzyć z zasiłkami rodzinnymi, stypendiami, bo przecież ktoś to musi robić, a miało być oddzielenie od kasy, i jeszcze dostaniemy laptopa w teren !!!!!
~xx

Napisano: 21 lut 2014, 14:26

no to tak ku \"pokrzepieniu serc\":( polecam art. 20 t poniższej ustawy

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9910950425
~ktoś

Napisano: 21 lut 2014, 21:05

Słuszna obserwacja ktosiu! Ale większość strudzonych znojem pracy socjalnych nie potrafi czytać miedzy wierszami wiec napiszemy to wprost:

BĘDZIECIE od marca zapierniczac zwywiadami po rodzinach ubiegających sie o miejsce dla dziecka w przedszkolu! inwigilowac je, przesłuchując także sąsiadów w wyniku czego nienawiść ludzi znów zwróci sie przeciw Wam.

Teraz dotarło co wam wepchnęli przyjaciele z oświaty?
~Wkurzony

Napisano: 21 lut 2014, 23:14

Wkurzony- to co piszesz to bzdury. To jest praca socjalna na rzecz pomocy rodzinie.
~x


  
Strona 13 z 23    [ Posty: 227 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x