WAŻNE - REWOLUCJA W POMOCY SPOŁECZNEJ PO CICHU - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 23    [ Posty: 227 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 07 wrz 2013, 15:24

PO cichu i bez zbędnego rozgłosu dla pracowników, na stronie MPiPS opublikowano założenia do zmiany w ustawie o pomocy społecznej. Nie są to kolejne zmiany kosmetyczne ale zmiany rewolucyjne o których mówiliśmy między sobą od jakiegoś czasu.

W konsultacjach społecznych MPiPS wskazało np. ZWIĄZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO, NACZELNĄ RADĘ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH, FEDERACJĘ PRACOWNIKÓW OCHRONY ZDROWIA !!!!

MOŻE DLATEGO ZABRAKŁO MIEJSCA DLA POLSKIEJ FEDERACJI ZWIĄZKOWEJ PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH I POMOCY SPOŁECZNEJ.

http://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-ak ... polecznej/
Kod: Zaznacz cały
[b] Drugi wątek na forum na temat ustawy[/b]


ZAŁOŻENIA DO ZMIAN W PS ( SZPERACZ )
~pracownik


Napisano: 26 lis 2013, 11:01

Projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. A mówiono, że tej ustawy MAC nie będzie. W czerwcu przyjęto jednak do niej założenia i jest już projekt.

http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/pr ... log/188216

http://www.ops.pl/news.php?id=26298
~UWAGA!

Napisano: 26 lis 2013, 13:31

Argumenty MAC. Do 13 grudnia konsultacje projektu ustawy samorządowej

Małe gminy i powiaty mają problemy związane z wyższymi kosztami działalności, brakiem wystarczającego zaplecza kadrowego, niekorzystną strukturą demograficzną - wylicza MAC.

Według MAC, samorządom potrzeba uelastycznienia organizacji pracy tak, aby mogły dostosować rozwiązania do lokalnych potrzeb i możliwości.

Np. małe gminy i powiaty mają problemy związane z wyższymi kosztami działalności, brakiem wystarczającego zaplecza kadrowego, niekorzystną strukturą demograficzną czy migracjami.

\"Te trudne warunki wpływają negatywnie na ich rozwój i ograniczają szanse na podniesienie jakości życia mieszkańców. Rozwiązaniem mogłoby być zwiększenie zachęt do łączenia samorządów\".

http://samorzad.pap.pl/depesza/szablon. ... ep/131571/
~PAP

Napisano: 26 lis 2013, 16:55

zamiast łączyć samorządy niech zlikwidują powiaty to nawet na pomoc społeczną znajdzie się kasa
~mala

Napisano: 26 lis 2013, 18:29

Dobrze że nowy minister MAC kontynuuje pracę Boniego.
~Adam

Napisano: 27 lis 2013, 10:45

Ostatnio nawet p.Kamil Durczok włączył się w dyskusję o stanie pomocy społecznej, stwierdzając w Faktach poniedziałkowych, że jest on fatalny /na podstawie sprawy z Hipolitowa/, był znany jako znawca od czystości stołu w redakcji i \"choroby filipińskiej\",której kiedyś na wizji uległ, ale widać poszerzył swoje zainteresowania o pomoc społeczną.Widać tzw. autorytety dziś znają się na wszystkim.
Na marginesie dodam ,że pewno z frustracji, że stan tvn podobno jest kiepski, ale czemu dowala nam.
~gerd

Napisano: 28 lis 2013, 10:44

U nas co młodsi to już szukają pracy przeglądaja ofert nie zwiazane z pomocą społeczna bo jak za rok zostaniemy na lodzie to nagle wszystkim ciężko cos będzie znaleść.
U nas szefowie gmin tych małych ośrodków juz zxapowiedzieli likwidacje widzą w niej szanse poprawy kondycji gminy. W sumie mozna powiedzieć że z niecierpliwością czekają na zmiane ustawy. Wójtowie zaoszczedzą na 13 wynagrodzeniach , utrzymaniu ośrodka, księgowości.
A jak u was nastroje?
Bo my wiemy napewno , ze pracujemy tylko rok :(
~hejka

Napisano: 28 lis 2013, 13:49

U nas mieszane opinie i uczucia - wielu pracowników uważa, że planowane innowacje MPiPS i MAC nie wejdą w życie. Wielu uważa, że jak nawet wejdą to jakoś ich ominą ;)
~pracownik socjalny

Napisano: 03 gru 2013, 0:19

Już się zaczęło, nikt tego już nie zmieni. Zaczekajcie, a zobaczycie powolne zmiany od 01.01.2014r. Już instytucje państwowe będą zarządzane przez Organizacje Pozarządowe.

Wszystko jest poza Wami
~ALBERCIK


  
Strona 1 z 23    [ Posty: 227 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x