właściwość gminy dla kuratora częściowoubezwłasnowolnionego - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 13 sie 2015, 10:48

która gmina jest właściwa do wypłaty wynagrodzenia dla kuratora osoby częściowo ubezwłasnowolnionej umieszczonej w dps- czy gmina która kierowała do dps, czy miejsce zamieszkania kuratora?
gopsik 27

Napisano: 13 sie 2015, 12:51

Proszę o pomoc, jak to jest z właściwością gminy przy kuratorach. W przypadku opiekuna wyraźnie literatura odnosi się do miejsca zamieszkania prawnego opiekuna osoby ubezwłasnowolnionej. A jak jest w przypadku kuratora ustanowionego dla osoby częściowo ubezwłasnowolnionej. Mam taką sytuację: zgłosił się kurator / jednocześnie pracownik dps-u działającego na terenie naszej gminy/ o wypłatę wynagrodzenia dla opiekunów. Kurator mieszka na terenie naszej gminy, mieszkaniec dps został skierowany z innej gminy. I tu się pogubiłam. Art. 101 ustawy o pomocy społ. mówi, że " dla mieszkańca domu właściwa jest gmina, która skierowała go do dps. Z drugiej jednak strony to wynagrodzenie jest przyznawane na wniosek kuratora, który działa we własnym imieniu i na swoją rzecz.
Kurator więc powinien złożyć wniosek o wypłatę w gminie, na terenie której mieszka, czy do gminy, która kierowała do dps.
gopsik 27

Napisano: 15 sie 2015, 17:22

Gmina zamieszkania kuratora
Wredna1

Napisano: 17 sie 2015, 8:58

w dolnośląskim nie wypłaca się wynagrodzenia dla kuratorów. odpowiedź z DUW jest negatywna. Zastanów to dobrze nim wypłacisz takie wynagrodzenie.
opsss

Napisano: 17 sie 2015, 15:09

Poczytajcie wyroku sądu w tej kwestii

http://www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/a ... owolnionym
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Oprócz właściwość gminy dla kuratora częściowoubezwłasnowolnionego - Pomoc społeczna (forum ogólne) przeczytaj również:


nienależnie pobrany zasiłek stały zwrot.
UZASADNIENIA DECYZJI, PODSTAWY PRAWNE
Wypoczynek???
dożywianie
zus
PROSZE O POMOC
tymaczasowy areszt a zasłek stały
Ogólnopolska Akcja 21/XI
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x