wspólne gospodarowanie i alimenty - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 16 lut 2017, 18:26

Dwie osoby wspólnie zamieszkują. Jedna zgodnie z orzeczeniem sądu płaci alimenty na drugą. Samodzielnie zaspokajają swoje potrzeby, są skłócone. Mieszkają razem w domu po rodzicach, bo to bracia i nie stać ich na osobne mieszkanie.

Czy opłacanie alimentów może być argumentem za osobnym gospodarowaniem? Członkowie rodziny nie płacą między sobą alimentów,bo ich dochody są wspólnie użytkowane, na wspólne potrzeby. Jeżeli jedna osoba płaci drugiej osobie, to raczej ten dochód nie jest wspólny. Trudno uznać, że opłacający alimenty korzysta z tego dochodu wspólnie z pobierającym alimenty. To nie miałoby sensu. Poza tym art. 8 ust. 3 ustawy o p.s. wskazuje, że dochód pomniejsza się o alimenty. Ustawodawca nie przewidział tym samym sytuacji, że w rodzinie mogą być osoby płacące i pobierające alimenty.
Kassska


Napisano: 17 lut 2017, 12:35

daj sobie spokój, jak piszą ,że osobne to osobne szczególnie gdy za alimenty.
Co powiesz na to : facio mieszka z matka wspólnych dzieci i sa zasadzone alimenty w wysokości 400 na każde i płaci Fundusz:):):) i sobie żyją i pewnie zrobią jeszcze jedno 500 + :lol: :lol:
Wredniocha
Referent
Posty: 455
Od: 17 gru 2016, 14:13
Zajmuję się: Innymi


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x