Współpraca asystenta rodziny z Oświatą - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny

Napisano: 02 lut 2016, 13:51

Witam
jak wygląda Wasza współpraca ze szkołami, czy nauczyciele udzielają Wam informacji odnośnie ucznia , z rodzin , którym przyznano pomoc w formie asystenta?
GOPS Lutowiska


Napisano: 02 lut 2016, 14:42

Witam, ja współpracuje głównie z pedagogiem szkolnym, który zbiera informacje od wychowawców. Mamy ze sobą również kontakt tel i w razie gdy coś się dzieje z jakimś uczniem to jestem na bieżąco informowana. Spotykamy się przeważnie dwa razy w miesiącu i omawiamy sytuacje szkolną danego ucznia. Z każdej wizyty, spotkania w szkole sporządzam notatkę służbową.
gops1234

Napisano: 03 lut 2016, 10:44

Dwa razy w miesiącu? Bardzo często. Ja jestem raz na pół roku chyba, że coś się wydarzy wtedy kontakt telefoniczny - tak częsty jak to konieczne.
A powiedzcie czy jeśli plan pracy z rodziną nie obejmuje problemów wychowawczych - dzieci dobrze się uczą, nie ma zastrzeżeń ze strony szkoły (pierwszy plan jeszcze obejmował kwestie szkolne) i pracujecie z rodziną nad innymi problemami, jak np. problem czystości, to również kontaktujecie się ze szkołą?
Monti


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x