wyliczenie dod. - Dodatki mieszkaniowe

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Napisano: 14 gru 2015, 10:47

Witam, pierwszy raz mam osobę która wynajmuje mieszkanie od osoby prywatnej. Czy ktoś mógłby spojrzeć na to?? Bo nie mam programu i musze liczyć ręcznie...
Gospodarstwo domowe -5 osób
powierzchnia mieszkania- 67,78
powierzchnia normatywna-65
czynsz-400 zł
śmieci- 50 zł
czynsz po stawce gminnej- 65x 1,70=110.50 zł
brak: c.o., c.w., g.p.

Dochody:
Zasiłek rodzinny- 1432 zł
Alimenty- 3960,14 zł
Zasiłek dla bezrobotnych- 2103,84 zł
Razem dochody: 7495,98:3 mce=2498,66/5 os.=499,73 zł na osobę.

Wydatki:
czynsz wg stawki gminnej- 65x1,7=110,50 zł
obliczenie śmieci- 50/67,78=0,74x65=48,10 zł
obliczenie wody: Rachunek za 49 dni= 211,02/49 dni=4,31 x 31 dni=133,61
zmniejszenie: 133,61: 67,78=1,97x 65=128,05 zł

Razem wydatki: 110,50+48,10+128,05=286,65 zł

Obliczenie 1kWh wg rachunku:
stawka zm.cał- 0,25470
opłata dystr.zm.cał- 0,15010
0,25470+0,15010=0,4048
0,4840x 23%= 0,0931+0,4048= 0,4979
1kWh=0,4979

Ryczałt:
c.o. 5kWh x 0,4979 x 65=161,82 zł
c.w. 20kWh x 0,4979 x 5= 49,79 zł
g.p. 10kWh x 0,4979+(2x0,4979x4)=8,96 zł

Wydatki +ryczałt=miesięczny koszt wydatków
286,65+220,57=507,22 zł
207,22-(10% x 2498,66)=257,35 zł
Wysokość dodatku mieszkaniowego= 257,35 zł
wysokość ryczałtu= 257,35 x 43,49%= 111,92 zł
wysokość czynszu= 257,35x 56,51%= 145,43 zł

507,22 zł x 70%= 355,05 zł
Dodatek w wysokości 257,35 zł nie przekracza kwoty 355,05 zł.

I jeszcze mam pytanie dotyczące uchwały...
podwyższenia:
- instalacja C.O. w lokalu +20 %
- łazienka w lokalu +10 %
- instalacja gazowa w lokalu +10%
- ciepła woda w lokalu +5%
obniżenia:
- brak bieżącej wody-10%
- brak wc w lokalu-10%
- brak wc w budynku-10%
- brak kuchni lub kuchni z oświetnieniem naturalnym w lokalu-10%

Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?? przypominam,że najem jest od osoby prywatnej...
Justaa


Napisano: 14 gru 2015, 13:29

Czy ktoś się zlituje?
Justtaa

Napisano: 15 gru 2015, 10:35

Uchwała reguluje zasady, jakimi ma się kierowac wójt. Wójt ustala następnie wszelki stawki. Ze stawek zarządca wylicza kwoty konkretnych czynszów. Do dodatku należy przyjmować spośród nich czynsz możliwie najbardziej zbliżony do sytuacji we wniosku (przy czym toleruje się także porównywanie z czynszem maksymalnym, co jest prostsze w stosowaniu).
PCW
VIP
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:

Napisano: 15 gru 2015, 12:42

To jak mam obliczyć ten dodatek?? Bo ja już nic nie wiem....Myślałam,że biorę stawkę gminną 1,70 x 65m2, a nie czynsz 400 zł(którą narzuciła osoba prywatna)...
Justaa

Napisano: 16 gru 2015, 9:50

Dostatek na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem nieźle policzony. Zakładam, że podana stawka czynszu już uwzględnia stosowne podwyższenia i obniżenia. Szerszy komentarz do nich już podany w równoległym wątku viewtopic.php?f=11&t=207196450
PCW
VIP
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:

Napisano: 16 gru 2015, 13:10

dzieki:)
Justaa



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x