Wynagrodzenie za pracę dla osoby upoważnionej do podejmowania decyzji z 500+ - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Przejście z asystenta rodziny na prac.soc. limit do 2000 z zfśś ubezpieczenie członka komisji przeciwalkoholowej Wypowiedzenie umowy o pracę zgłoszenie osoby przez płatnika Zatrudnienie obywatela Ukrainy

Napisano: 09 cze 2020, 8:39

Proszę o pilną odpowiedź ;) Czy pracownik socjalny zatrudniony na cały etat w pomocy społecznej,( który wcześniej był zatrudniony na stanowisku urzędniczym w ops) może dodatkowo być upoważniony na wniosek kierownika do podejmowania decyzji ze świadczenia 500+ i z tego rozdziału otrzymać wynagrodzenie np. dodatek specjalny.
OPS65
Praktykant
Posty: 46
Od: 07 mar 2017, 14:59
Zajmuję się: PS


Napisano: 09 cze 2020, 9:10

Chyba może. Artykuł 10 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci umożliwia upoważnienie "innej osoby", niekoniecznie osoby będącej na stanowisku urzędniczym.

Art. 10. 2. Organ właściwy może,w formie pisemnej, upoważnić swojego zastępcę, pracownika urzędu albo kierownika ośrodka pomocy społecznej(...), a także inną osobę na wniosek kierownika ośrodka pomocy społecznej (...) do prowadzenia postępowań w sprawach, o których mowa w ust. 1, a także do wydawania w tych sprawach rozstrzygnięć, w tym decyzji, oraz przekazywania informacji, o której mowa w art. 13a ust. 2.

3. W przypadku gdy postępowania w sprawach, o których mowa w ust. 1, prowadzone są w ośrodku pomocy społecznej (...), realizacja tych zadań nie może powodować nieprawidłowości w wykonywaniu zadań pomocy społecznej, a także nie może naruszać norm zatrudnienia pracowników socjalnych określonych w przepisach o pomocy społecznej.
Paulinka z GOPSu
Starszy referent
Posty: 757
Od: 24 paź 2017, 14:38
Zajmuję się: Księgowość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x