z pieczy zastępczej do adopcji - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 27 sty 2017, 13:53

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie zajmuję się tymi przepisami, a potrzebuję się dowiedzieć co w sytuacji, gdy jest Pani, która obecnie jest rodziną zastępczą dla dwójki dzieci (są to dzieci jej siostry) - rodzice tych dzieci mają zasądzone alimenty wyrokiem sądu, obecnie są calkowicie pozbawieni władzy rodzicielskiej. Pani jest obecnie opiekunem prawnym i toczy się postępowanie o adopcję niepełną. Czy po przysposobieniu tych dzieci - rodzice biologiczni nadal będą zobowiązani do alimentów na rzecz dzieci? Czy te wyroki alimentacyjne nie będą wiążące?
Czy w akcie urodzenia dziecka matka będzie wpisana ta ciotka, która teraz jest rodziną zastępczą (jest samotna), a ojciec dziecka: ?
I czy ta ciocia bedąca teraz rodziną zastępczą musi występować o tą adopcje? Czy nie moż zostawić tych dzieci w tej pieczy zastępczej?
Jak to wygląda i skąd mogę czerpać wiedzę na ten temat.
Z gory dziękuję za wszelkie informacje.
agata2


Napisano: 05 lis 2019, 12:36

Witam! Minęło już ponad 2 lata od Pani wpisu. Jestem ciekawa jak zostały rozwiązane problemy o których Pani pisała. U nas jest obecnie podobna sytuacja i nie wiemy jak ją rozwiązać. Bardzo proszę o odpowiedź .
basia z pomorza
Praktykant
Posty: 4
Od: 05 lis 2019, 11:55
Zajmuję się: piecza zastępcza

Napisano: 05 lis 2019, 16:18

Przy przysposobieniu pełnym rodzice biologiczni tracą wszelkie więzi/uprawnienia w stosunku do dzieci i wzajemnie/ obowiązek alimentacyjny wygasa
TOMASZ18
Stażysta
Posty: 144
Od: 16 mar 2016, 9:42
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x