Mam pytanie: Na podstawie którego pkt zamknęlibyście kartę: rodzina ma kartę od 2013 r. przemoc "pojawia się i znika", nagle matka postanawia zostawić męża i wyjechać (przeprowadzić się) do innego miasta sama z dziećmi, normalnie jeśliby była na miejscu karty byśmy nie zamknęli.
Wg wytycznych Ministerstwa, w sytuacji gdy przemoc jest nadal, to ksero karty A i innych niezbędnych do prowadzenia procedury dokumentów przesyła się do ZI właściwego dla miejsca zamieszkania osoby doznającej przemocy i dwa Zespoły pracują z rodziną.
Druga sprawa, to pewnie zastanawiałabym się nad zamknięciem procedury ze względu na brak zasadności, skoro piszesz, że gdyby tu była to nie zamknęlibyście NK, a więc przemoc nie ustała.
Tylko ona wyjechała bez męża, zastrzegła nawet, żeby nie informować męża o jej aktualnym miejscu pobytu - więc uważam, że błędem byłoby wysyłanie NK do ZI w jej miejscu zamieszkania, jak twierdziła, chce się odciąć od męża i całej sytuacji. Została poinformowana, żeby wzywać policję w momencie gdyby mąż ją odnalazł i wystąpiłaby przemoc..
Zastrzec adres można tylko i wyłącznie w sytuacji gdy umieszczasz ODP w Ośrodku dla Ofiar Przemocy - adresu ujawniać sprawcy nie można, w pozostałych przypadkach takie życzenie nie ma sensu- ale to inna bajka
W sytuacji jak w opisie zamyka się kartę na Brak zasadności..