zasiłe stały a zasiłek okresowy? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 23 maja 2015, 16:57

co bierze się pod uwagę starając się o zasiłek stały a co do zasiłku okresowego? jeśli rodzina przekracza kryterium dochodowe to czy może otrzymać zasiłek celowy na zakup żywności dla rocznego dziecka? oraz dla siebie?
AgnieszkaN


Napisano: 25 maja 2015, 19:05

Do zasiłku stałego uprawniona jest osoba pełnoletnia, całkowicie niezdolnej do pracy, albo jest w wieku emerytalnym i nie posiada z tego tytułu świadczenia (emerytury). Wymogiem jest nie przekroczenie kryterium dochodowego do świadczeń z pomocy społecznej.
http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna ... lek-staly/

Przy zasiłku okresowym bierze się pod uwagę kryterium dochodowe, ten zasiłek przysługuje m.in. ze względu na długotrwałą chorobę, niepełnosprawność, bezrobocie.
http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna ... -okresowy/

Pomoc w formie żywności z Programu Rządowego udzielana jest do 150% kryterium dochodowego ustawy o pomocy społecznej. W bardzo wyjątkowych przypadkach zdarza się, że po przekroczeniu kryterium dochodowego przyznawany jest specjalny zasiłek celowy na żywność.
Andrzej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x