Zasiłek okresowy, a okres letni. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 kwie 2016, 11:10

Czy MOPS ma prawo wstrzymać zasiłki okresowe (w okresie letnim tj. od czerwca do września), wszystkim korzystającym z pomocy?
Nieświadoma

Napisano: 26 kwie 2016, 11:25

Zasiłek okresowy to nie pomoc obligatoryjna (tzn.nie musi być przyznana) i w ramach aktywizacji zawodowej OPS może mobilizować do ruszenia tyłka a klient w myśl art. 4 ustawy o pomocy społecznej, który zobowiązuje do współpracy w rozwiązywaniu trudnej sytuacji, może zacząć działania. W okresie letnim jest tyle możliwości podjęcia prac dorywczych i sezonowych, że możesz zrobić sobie przerwę w korzystaniu i iść do jakiejś pracy, tym bardziej, że pracując podnosisz sobie samoocenę i poczucie własnej wartości.
felek

Napisano: 26 kwie 2016, 12:23

MOPS nie może wstrzymać ci pomocy, bo jest lato. Dobre sobie! Jeżeli nadal dochodem kwalifikujesz się na pomoc, to ją otrzymasz. MOPS nie może ci napisać odmowy na tej podstawie, ze jest lato. Do Felka - to forum nie jest do wyrażania własnego zdania, tylko do wypowiadania się, jakie są przepisy. Własne zdanie schowaj sobie do kieszeni, bo mijając sie z prawdą możesz spowodować, że ktoś będzie chodził głodny.
valery

Napisano: 26 kwie 2016, 12:28

Felek, na podstawie jakich przepisów, twierdzisz, ze zas. okres. jest swiadczeniem fakultatywnym?
http://www.eapn.org.pl/wp-content/uploa ... h_w_PL.pdf
Aisza,

Napisano: 26 kwie 2016, 13:47

Do "valery" ulżyło ci? mam prawo wypowiadać swoje zdanie, które może ci się nie podobać, jeszcze żyjemy w wolnym kraju. Jak sobie założysz własne forum , wyraźnie się podpisz, nie będę na nie wchodzić.
Do "Aisza" być może w tej chwili nie jest (kiedyś był) ale sama przyznaj, że nie jest to do końca dookreślone, a interpretacje są różne.
Swoją szosą kłania się praca socjalna moi państwo, która ma doprowadzić do wzmocnienia i usamodzielnienia się klienta. Pozdrawiam serdecznie wszystkich "najeżonych".
felek

Napisano: 26 kwie 2016, 15:10

W okresie letnim można zarobić a to u sadowników a to u ogrodników a nie tylko siedzieć i wyciągać łapkę po darmowe.
Iza1

Napisano: 26 kwie 2016, 15:12

felek - praca socjalna pracą socjalną, ale nie masz prawa ludzi okłamywać. Zasiłek okresowy jest świadczeniem obligatoryjnym (obowiązkowym), jesli klient zglasza się do Pomocy i kwalifikuje się na tę pomoc. Bo na jakiej podstawie odmówicie? Celówki można odmówić, okresowego nie. I tyle w temacie.
valery

Napisano: 26 kwie 2016, 15:14

Zasiłek okresowy nie jest obowiązkowym świadczeniem to nie zasiłek stały nie pleć bzdur
Iza1

Napisano: 26 kwie 2016, 15:22

do Iza1 - to spróbuj odmówić klientowi, który przychodzi po pomoc, nie ma stopnia i kwalifikuje się dochodem. To co mu wtedy dasz?
valery

Napisano: 26 kwie 2016, 15:31

Twoje podejście do klienta jest troche dziwne celówki odmówisz a okresówki nie.
Mozna odmówic skoro klient uchyla się od pracy i to jeszcze w okresie letnim.
Iza1


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x