Zasiłek okresowy a pobyt w szpitalu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 08 sty 2021, 11:28

Witam.
Kobieta od wielu lat jest stałym klientem OPS. Nie posiada dochodu ani rodziny, która by mogła jej pomoc.
Trafiła do szpitala na ok. 6 tygodni, nie należącym do naszej gminy. Leczy się onkologicznie. Wpłynął wniosek o zasiłek stały - brak podstaw do wydania, brak grupy.
Czy praktykujecie przyjmowanie wniosku telefonicznie? Sytuacja kobiety bardzo dobrze znana. Wywiad będzie przeprowadzony telefonicznie ze względu na pandemie. Czy możemy dać zasiłek okresowy? Ewentualnie celowy na środki higienicznie? Okresowy by bardziej nam pasował bo mimo ze znajduje się w szpitalu to jednak czegoś zawsze potrzebuje i pomoc byłaby na dłuższy okres czasu. Czy nie będzie to podwójne korzystanie ze środków państwa?
karolina82275
Praktykant
Posty: 5
Od: 27 sty 2020, 16:26
Zajmuję się: AS

Napisano: 11 sty 2021, 12:00

Oczywiście, że praktykujemy przyjmowanie wniosków telefonicznie i w tym przypadku jak najbardziej można i trzeba przyznać pomoc tej pani. Pamiętaj, że w tej chorobie należy się prawidłowo odżywiać a wiadomo, że szpital zapewnia wyżywienie na minimalnym poziomie.
mamala
Starszy referent
Posty: 638
Od: 24 lut 2017, 9:47
Zajmuję się: ps,św, stypendia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x