Zasiłek okresowy i emerytura - czy klient może zwrócić świad - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 13 sty 2017, 20:48

Witam serdecznie, mam mały problem. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja a mianowicie: klient (wspólne gospodarstwo z żoną) miał przyznany w m-cu marcu i kwietniu zasiłek okresowy. Koleżanka zajmująca się zasiłkiem stałym poinformowała o ZUS że takie świadczenie pobierają, niestety ja nic o tym nie wiedziałam i ja nie poinformowałam ZUS o okresowym. Zauważyłam pismo że od 10 marca klient ma przyznaną emeryturę więc wszczęłam postępowanie. Potem zmieniając decyzję odmówiłam prawa do zasiłku bowiem emerytura była dość wysoka, do tego praca dorywcza i przekraczają kwotę 1028 zł. Tak samo z programem osłonowym. Zastanawiam się, bo napisałam decyzję o zwrocie tego okresowego i programu bo albo ja czegoś nie rozumiem albo wydaje mi się to normalne, że jeżeli ZUS tego z emerytury nie potrącił to klient musi oddać. Czy Państwa zdaniem jest to ok?

Pozdrawiam
ewelinuuskaaa

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Oprócz Zasiłek okresowy i emerytura - czy klient może zwrócić świad - Pomoc społeczna (forum ogólne) przeczytaj również:


DPS żada pieniedzy z stałego
Pomoc Maduł III z Pefronu
Zmiany w kpa
usługi sąsiedzkie jak zatrudnić
schronisko dla bezdomnych
Sprawozdanie CAS
What is the best TikTok downloader?
uzasadnienie decyzji
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x