zasiłek pielęgnacyjny po zgonie - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 30 kwie 2021, 8:07

co z zasiłkiem pielęgnacyjnym który został przekazany po zgonie osoby uprawnionej? przekazaliśmy zasiłek w połowie miesiąca teraz okazuje się że pan zmarł na początku miesiąca
sylwiasz
Stażysta
Posty: 151
Od: 14 lis 2019, 10:16
Zajmuję się: ŚW


Napisano: 30 kwie 2021, 8:33

Sprawa niedawno poruszana. Szukaj po forum.
Szarak
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 4230
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 30 kwie 2021, 10:44

Wójt Gminy ……… ………………………………………


………………nr sprawy

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w ………………..
ul. ………………….
63-……………….

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ……………………………działając na podstawie Zarządzenia Nr …………………………. Wójta ……………………………….. z dnia ……………………………….. roku w sprawie upoważnienia …………………………….Kierownika …………………do prowadzenia postępowania w sprawach świadczeń rodzinnych oraz do wydawania w tych sprawach decyzji oraz zgodnie z art. 30a ust. 1 Ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (tj. Dz. U z 2020 r. poz. 111 ze zm.)
Wnosi o zwrot zasiłku pielęgnacyjnego przekazanego po dniu śmierci osoby uprawnionej.
Osoba uprawniona: ……………………, PESEL: ………………….
Data zgonu: ……………………………….
Kwota wypłaconych zasiłków pielęgnacyjnych po dniu śmierci osoby uprawnionej:
Za m-c luty 2021 r. 215,84 zł (data wypłaty 2021-02-23) i za m-c marzec 2021 r. (data wypłaty 2021-03-24) – 215,84 zł.
Nr rachunku, na który w/w kwota została przekazana po dniu śmierci Pani …………………….
Powiatowy Bank Spółdzielczy …………………………..
……………………………….
Nr rachunku, na który należy dokonać zwrotu zasiłku pielęgnacyjnego.
GOPS …………………, ul. …………………….
…………………………………..
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (tj. Dz. U z 2020r. poz. 111 ze zm).
Art. 30a. 1. Podmiot prowadzący rachunek płatniczy oraz bank i spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa prowadzące rachunek inny niż płatniczy, a także wydawca instrumentu płatniczego są obowiązani zwrócić z tych rachunków organowi właściwemu na jego wniosek kwoty świadczeń rodzinnych przekazane po dniu śmierci osoby uprawnionej na ten rachunek albo instrument płatniczy.
2. Podmiot prowadzący rachunek płatniczy oraz bank i spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa prowadzące rachunek inny niż płatniczy, a także wydawca instrumentu płatniczego są zwolnieni od wypłaty pełnej lub częściowej kwoty, o której mowa w ust. 1, jeżeli przed otrzymaniem wniosku organu właściwego dokonali z tych rachunków wypłat innym osobom i te wypłaty nie pozwalają zrealizować wniosku w całości lub części, oraz w terminie 30 dni od dnia otrzymania wniosku poinformują o tym ten organ, wraz ze wskazaniem osób, które pobrały wypłaty.


Otrzymują:
1.adresat
2.a/a
Do wiadomości:
2. Księgowość GOPS w …………………….
Załącznik:
Odpis skrócony aktu zgonu Pani ……………………………
OPS-RIA
Referent
Posty: 274
Od: 15 mar 2017, 11:25
Zajmuję się: ŚR/FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x