Zasiłek stały - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 21 sty 2016, 11:04

Hej!
Mam pytanie. Rodzina dwuosobowa, małżeństwo. Kobieta ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu o niepełnosprawności i rentę w wysokości 899 zł. Jej mąż nie ma nic. Kobieta zwróciła się o zasiłek stały. Czy ponieważ jej własny dochód przekracza kryterium dochodowe to odmawiam?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Wero999


Napisano: 21 sty 2016, 11:09

Odmowa
BadAss

Napisano: 21 sty 2016, 11:15

Art. 37
4. W przypadku zbiegu uprawnień do zasiłku stałego i renty socjalnej, świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego, dodatku z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych na skutek upływu ustawowego okresu jego pobierania lub zasiłku dla opiekuna, zasiłek stały nie przysługuje.

Kobieta ma prawo do renty - więc jej z. stały nie przysługuje.
Inaczej byłoby gdyby to mąż miał orzeczenie, nie miał prawa do świadczeń rentowych i wnioskowałby o z. stały. Wówczas liczysz ich dochód i jej renta nie przeszkadza.
Odp..

Napisano: 21 sty 2016, 14:59

Dziękuję za odpowiedzi. Kobieta ma rentę chorobową i ustawa nic nie mówi o zbiegu uprawnień do stałego i chorobowej. Tylko w mojej ocenie dyskwalifikuje ją art. 37 ust. 1 pkt. 2, że dochód osoby starającej się o zasiłek nie może przekroczyć kryterium dochodowego. I tu nie spełnia warunku na pewno.
Wero999

Napisano: 24 sty 2016, 18:42

Załatwianie zasiłku stałego?
Bardzo proszę o pomoc, osoba leżąca bez kontaktu- roślina posiada tylko PESEL i ostatnie miejsce stałego meldunku, sąd wydał zgodę na dalsze leczenie w zakładzie opiekuńczo leczniczym, nie posiada ubezpieczenia ani dochodu , wydaliśmy ubezpieczenie na 90 dni a na ile można przedłużyć i czy znów na wniosek, żądają zapłaty na leczenie w prywatnym ZOL ale chcemy załatwić zasiłek stały jak to zrobić bez dowodu osobistego czy to możliwe, bo ponoć bez dowodu nie uzyskamy orzeczenia . Sprawa bardzo skomplikowana od czego zacząć .Bardzo proszę o pomoc
Udręczona


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x