zasiłek stały a okresowy - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 12 paź 2015, 16:22

Witam, proszę o pomoc w zinterpretowaniu przepisów. W dniu 5 sierpnia br wyszła zmiana ustawy o pomocy społecznej. Zgodnie z art. 37 ust. 6 otrzymuje brzmienie:
"6. Przy ustalaniu uprawnienia oraz wysokości zasiłku stałego do dochodu nie wlicza się kwoty zasiłku okresowego.; Wczesniej zapis brzmiał: " 6. Do dochodu osoby ubiegającej się i pobierającej zasiłek stały nie wlicza się
kwoty zasiłku okresowego"
Jak mam to rozumieć?
Osoba ma przyznany zasiłek stały (zależny od dochodu) i w trakcie jego brania zwróciła sie z prośbą o zasiłek okresowy, spełnia uprawnienia do okresowego, decyzją go przyznano, w myśl nowego zapisu powinnam przeliczyć kwotę przyznanego zasiłku stałego doliczając okresówkę czy nie?
Czy po prostu chodzi o to, że w trakcie pobierania zas. stałęgo do dochodu nie doliczam okresowego i strona może mieć i jeden zasiłek i drugi, nie zmieniając przy tym kwoty zas stałego?
kateczek


Napisano: 12 paź 2015, 18:08

Do zasiłku stałego nie wliczamy kwoty zasiłku okresowego (nie przeliczmy stałego) ale już do okresowego wliczamy stały
1235


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x